"Ağlamayı bırakmalıyız"

"Ağlamayı bırakmalıyız"

THY Euroleague şampiyonu Fenerbahçe Doğuş'un başarısında mimarlardan biri olan Jan Vesely, FANATİK'e konuştu.

Sarı-Lacivertli basketbolcu, takımdan ayrılan isimlerden Obradovic'e, Euroleague şampiyonluğundan İstanbul'a kadar birçok konuya değindi...

- Kadrodaki tecrübeli oyunculardan birisin. Yeni sezon için beklentilerin nelerdir?

Beklentiler oldukça yüksek. Ve biz bunları gerçeğe dönüştürmek adına çok çalışmalıyız. Sabırlı olmamız gerekiyor. Birçok yeni oyuncumuz var. Birbirimize alışmamız lazım.

'Şikayet edecek bir durum yok'

- Takıma yeni isimler geldi. Şu ana dek takımdaki atmosfer nasıl?

Her şey mükemmel gidiyor. Şikayet edecek bir durum söz konusu değil. Tüm oyuncular çok iyi. Sezon ilerlediğinde her şeyin nasıl ilerlediğini göreceğiz. Olur da kötü performans sergilersek bununla nasıl başa çıktığımızı göreceğiz. Bence güzel şeyler başarmak için potansiyelimiz var.

'İşimizin bir parçası'

- Bogdan Bogdanovic, Ekpe Udoh, Antic gibi önemli isimler ayrıldı. Bu durum sizi nasıl etkileyecek?

Bu işimizin bir parçası. Ayrılıklar konusunda ağlamayı bırakmalıyız. Kadromuzda sadece 6 oyuncu kalmış değil, takımda birçok isme sahibiz. Ve gerçekten iyi oyuncular. Birbirimize alışmalı ve iyi basketbol oynamalıyız. Bizim için değişen bir şey yok.

'Obradovic her şeyi yüzünüze söylüyor'

- Coach Obradovic ile oldukça iyi basketbol sergiliyorsun. Senin en iyi performansını sergilemende nasıl bir yardımı ve katkısı oldu?

Harika bir ilişkimiz var. Gayet açık bir insan ve iyi-kötü her şeyi direkt yüzünüze söylüyor. Bu da bana yardım ediyor ve güven sağlıyor. Obradovic harika bir coach. Dokuz kez Euroleague'in kazanmış biri. Daha da üzerine bir şey söylemeye gerek yok.

- Coach Obradovic'in tek kelimede tanımlarsan...

Tutkulu!

Fenerbahçe'de olmak hoşuma gidiyor'

- Fenerbahçe'yi senin için özel yapan şey nedir?

Fenerbahçe'yi çok seviyorum. Benimle aynı mentaliteye sahip bir takım. Burada olmak çok hoşuma gidiyor.

- Euroleague şampiyonu olarak, bu sezon sizin olan bir şey için mücadele etme hissiyatı var mı?

Biz şampiyon olduk ve şimdi herkes bizi saf dışı bırakmayı hedefliyor. Euroleague'i yeniden kazanma hedefimiz var. Bu başarıyı tekrarlamak için elimizden geleni yapacağız.

'Nefret ettiğim tek şey trafik'

- İstanbul'da çok vakit geçirdin. Şu ana kadar nasıl buluyorsun? En iyi ve en kötü yanları neler?

İstanbul harika bir şehir. Burada birçok olanak mevcut. Restoranlar, kafeler, alışveriş merkezleri... En kötü şey ise trafik. Nefret ettiğim tek şey bu. Trafik yoksa burayı çok seviyorum. Avrupa yakasına 20-25 dakikada gidebilirsiniz. Ama diğer türlü 1.5 saati buluyor.

Tarih: 06.10.2017 09:00
;