"Memnuniyet bizim en büyük rakibimiz"

"Memnuniyet bizim en büyük rakibimiz"

Golden State Warriors'ın 51 yaşındaki koçu Steve Kerr, son şampiyon takımı Warriors ve gelecek sezon hakkında birtakım açıklamalarda bulundu.

Takımının hâlinden hoşnut olmasına rağmen, dikkatli olmaları gereken yönler olduğunu belirten koç Kerr, "Memnuniyet, bizim en büyük rakibimiz. 3 yıl üst üste finale çıktık ve ikisinde şampiyonluğa ulaştık. Ama hâlimizden memnun kalmaya devam edersek, bu bize zarar olarak döner. Biz gelecek sezon yine savunma verimliliğimizi yüksek tutmak istiyoruz. O verimlilik puanının aşağı düşmesine izin veremeyiz. İnsan doğası gereği, başarılı oldukça rakiplerine karşı gardını indirebiliyor. Biz, bunun farkında olup, tüm ekip olarak bunların üzerinde çalışmalıyız. Bu dengeyi yakalamak zorundayız. Bunu sağlamak ise bizim işimiz" ifadelerini kullandı.

Golden State Warriors, 2016 NBA finallerinde 3-1 önde oldukları seride Cleveland Cavaliers'a 4-3 kaybettikten sonra 2016 yaz sezonunda takıma Kevin Durant'i ekleyip, 2017 NBA finallerinde Cleveland Cavaliers'ı 4-1 eleyip şampiyon olmayı başarmıştı.

Golden State Warriors, yeni sezonun açılış maçını ise 17 Ekim'i 18 Ekim'e bağlayan gece Houston Rockets'la oynayacak.

EREN TUNCAY / AJANSSPOR

Tarih: 08.09.2017 12:41
;