Sakarya'da müthiş mücadeleye sahne olan maçı Beşiktaş Sompo Japan kazandı!

Sakarya'da müthiş mücadeleye sahne olan maçı Beşiktaş Sompo Japan kazandı!

AJANSSPOR - Basketbol Süper Ligi'nin 6. hafta maçında Sakarya Büyükşehir Basketbol sahasında Beşiktaş Sompo Japan ile karşı karşıya geldi.

Beşiktaş Sompo Japan ilk çeyreğe Jon Diebler'in üst üste 3 sayı basketleriyle ve iyi savunma yaparak başladı. Ev sahibi ekipte Nathan Boothe Diebler'e karşılık verdi. (3-8) Dibler'den 6 sayı geldi.

Beşiktaş bu çeyrekte Ryan Jamar Boatright'ın üst üste attığı iki üç sayı isabeti ile Sakarya karşısında farkı açmaya başladı. Beşiktaş ilk molaya (7-15) üstünlük ile girdi.

İki takımda mola sonrası karşılıklı basketlerle başladı, Beşiktaş farkın kapanmasına izin vermedi ve ilk çeyreği Sakarya Büyükşehir Basketbol karşısında 14-24 önde tamamladı

İlk çeyrekte Beşiktaş'ta Diebler 6, Boatright 10 sayı ile oynarken, Sakarya'da Doğukan Şanlı 4, Lazeric Jones 4 sayı ile oynadı.

Sakarya Büyükşehir Basketbol ikinci çeyreğe Can Korkmaz'ın üç sayı ve Metecan Birsen'in turnikesi ile başladı. (19-26)

İkinci çeyrekte daha iyi savunma yapan Sakarya, Metecan Birsen'in 3 sayı basketi ve Nikolo Jankovic'in smaç basketi ile farkı 2 sayıya kadar indirdi. Ufuk Sarıca molayı aldı. (26-28)

Sakarya, Beşiktaş karşısında skoru eşitledi. İkinci çeyreğin etkili ismi Metecan Birsen'den üst üste basketler. Metecan Birsen 7 sayı 6 ribaund 2 asist ile oynuyor. (32-32)

Beşikaş faul atışlarından bulduğu sayılarla tekrar öne geçti. Hemen ardından Lazeric Jones'in asistinde Tufan Önen smaç basket ile Sakarya'yı tekrar öne geçirdi ve Ufuk Sarıca bir kez daha mola almak zorunda kaldı. (34-33)

Sakarya Moustapha Fall'ın üst üste bulduğu sayılarla ilk yarıyı Beşiktaş Sompo Japan karşısında 39-35 önde kapattı.

Sakarya Büyükşehir Basketbol'da Metecan Birsen 7 sayı 7 ribaund 3 asist ile oynarken Beşiktaş Sompo Japan'da Ryan Jamar Boatright 13 sayı 3 ribaund ile oynadı.


Beşiktaş ikinci yarıya Agusto Lima'nın basketleriyle başladı. Sakarya Nothen Boothe'nin 3 sayı basketi ile anında karşılık verdi. (42-39)

Yine Lima'nın asistinde Jon Dieblerin 3 sayı basketi ile Beşiktaş farkı ikiye indirdi. Bu bölümde taraftarların attığı ses bombası sonrası Sakarya Spor Salonu'nda ilk anons yapıldı.

Oyunun başlamasından sonra DJ Strawberry'nin Agusto Lima'ya yaptığı asist ile skor 48-46 oldu. Beşiktaş Sompo Japan'da Agusto Lima 4. faulünü yaptı. Lima 3. çeyreğe iyi başlamıştı. 8 sayı 3 ribaund 4 faul ile oynuyor.

Hakem molası geldi. Sakarya Büyükşehir Basketbol 3. çeyreğin bitimine 04:39 kala Beşiktaş Sompo Japan karşısında 50-46 önde.

Mola dönüşü karşılıklı basketler. Önce Sertaç Şanlı'nın basketi ardından Nathan Boothe'nin 3 sayı basketi. (53-48)

Jon Diebler'in üç sayı basketi ile Beşiktak Sompo Japan skoru 53-53 yaptı. Hemen ardından Lazeric Jones çizgiye gitti 2/2 attı ve Sakarya tekrar öne geçti. (55-53)

Agusto Lima'dan sonra Beşiktaş'ta Sertaç Şanlı'da 4. faulünü yaptı. Jon Diebler dışardan atmaya devam ediyor. Beşiktaş tekrar öne geçti. 55-56

Jon Diebler 3 sayı çizgisinden 5/8 ile oynuyor. 17 sayı - 4 ribaund.

Ev sahibi ekip serbest atış çizgisinden bulduğu basketlerle tekrar öne geçti ve Sakarya Büyükşehir Basketbol 3. çeyreği Beşiktaş karşısında 60-56 önde kapattı.

Beşiktaş Sompo Japan'da Sertaç Şanlı 5 faulle kenara geldi. Ev sahibi ekip son periyota Lazeric Jones'in üç sayı basketi ile başladı. (63-56)

Ryan Boatright üç sayı çizgisinden Lazeric Jones'e karşılık verdi. Jones yine aynı yerden bir üç sayılık basket daha. Bu sefer Jones'e karşılık veren oyuncu Jon Diebler oldu. (66-63)

Son periyot karşılıklı üç sayı basketlerle geçiliyor. Mola dönüşü Sakarya Nikolo Jankovic'in sayılarıyla başladı. (68-63)

Ufuk Sarıca mola aldı. Mola dönüşü Beşiktaş Ryan Boatright ve DJ Strawberry'nin bulduğu basketlerle skoru eşitledi. (68-68)

Ardından Semih Erden'in smaç basketi ile Beşiktaş öne geçti. (68-70) Jon Dieblerin basketi sonrası Sakarya mola aldı. Beşiktaş'ın 72-68 üstünlüğü bulunuyor.

Mola dönüşünde Sakarya bir top kaybı ve bir hücum faulü yaptı. Sakarya'dan üst üste top kayıpları. Beşiktaş bu dakikalarda daha iyi savunma yapan taraf.

Maçın bitimine 01:58 kala Ufuk Sarıca mola aldı. İki takımında faul ve mola hakları doldu. Sakarya moladan sonra yine top kaybı ile döndü. Bu üst üste 4. top kayıpları.

Sakarya'dan bir top kaybı daha ardından Semih Erden smaç basket ile skoru 72-68 yaptı. Semih savunmada Moustapha Fall'a faul yaptı ve 5 faul ile kenara geldi.

Baştan sona müthiş mücadeleye sahne olan maçta Beşiktaş Sompo Japan deplasmanda Sakarya Büyükşehir Basketbol'u 69-75 yendi.

Periyot skorları:

1P 14-25

2P 24-11

3P 9-19

Maç sonucu: 69-75

Sakarya Büyükşehir Basketbol'da Lazeric Jones 21 sayı, Metecan Birsen 9 sayı 12 ribaund 4 asist 2 top çalma, Nathan Boothe 10 sayı 6 ribaund, Nikola Jankovic 10 sayı.

Beşiktaş Sompo Japan'da Jon Diebler 23 sayı 4 ribaund, Ryan Boatright 19 sayı 6 ribaund 5 asist 2 top çalma, Agusto Lima 8 sayı, Sertaç Şanlı 8 sayı,

Maçın en skorer oyuncusu 23 sayı 4 ribaund ile Beşiktaş Sompo Japan oyuncusu Jon Diebler oldu.

Beşiktaş Sompo Japan 7. hafta maçında sahasında İstanbul BBSK'yi konuk edecek. Sakarya Büyükşehir Basketbol ise yine sahasında Darüşşafaka'yı konuk edecek.

 YASAL UYARI: KAYNAK GÖSTERMEDEN KULLANILAMAZ!

Tarih: 11.11.2017 22:15
;