Draymond Green Cleveland'la alay ediyor!

Draymond Green Cleveland'la alay ediyor!

NBA şampiyonu Golden State Warriors’ın yıldızı Draymond Green, GQ dergisi adına Clay Skipper’a oldukça samimi bir röportaj verdi.

Birçok konudaki görüşlerini tüm dobralığıyla yansıtan Green’in açıklamalarından bazıları şunlar:

Cavaliers’ın [geçen seneki finalde] hiç şansı yoktu. Onları süpürmemiş olmamıza sinirliyim.

Tüm bu [transferleri] oturup izlemek eğlenceli. Diğer takımlar tüm stratejilerini yeniden düşünmek için uğraşıyorlar çünkü biliyorlar ki [bizi nasıl yeneceklerine dair] bir fikirleri yok.

Günün sonunda, şampiyonluk kazanmak çok ama çok zor. Eğer şampiyon olamazsak, başarısız mı olacaktık? Hiç de bile. Biz bir şampiyonluk kazandık. Sonsuza dek şampiyonuz. Eğer bir başka şampiyonluk kazanmasam da, sonsuza dek ‘Draymond Green: NBA şampiyonu’ olarak anılacağım.

Süper yıldızlardan oluşan bir takım kurmanız bunun işe yarayacağı anlamına gelmez zira ortada çok fazla ego var. Biz, bunun işe yaradığı mükemmel bir gruba sahip olmuş bulunduk. Ego olmadan bu kadar iyi olamazsınız ancak ‘bu şuta ihtiyacım var, şu şutu atmalıyım’ gibi bir ego değil; ‘Biz çok iyiyiz aq. Kesinlikle öyleyiz.’ şeklinde bir ego gerek.

[2016 yazı] benim için dip noktasıydı. İnsanlar beni her zaman bir kötü adam, problem çocuk, kendini kontrol edemeyen adam, bu tehlikeli herif olarak resmetmek istedi. Hayatım boyunca bu boku duydum. Ben de ‘Birader, bana şu veya bu olduğumu söyleyemezsin.’ diyordum. Notlarım iyiydi, üniversiteden mezun oldum ve başım hiç belaya girmedi. Gerçek bir belaya. Teknik faul almak, teknik faul almaktır; basketbol bu. Her daim ‘Söylemiştim size, o böyle biri; bir sorun.’ demek isteyen insanlara hayatımda ilk kez bunu söylemeleri için alan verdim. Bunu yaptım ve bu beni mahvetti. O aq çocuklarına beni vurmaları için mermi verdim. Her zaman vurmaya çalıştılar ama asla mermileri yoktu. Onlara mermi hediye ettim.

Herkes bizi gelmiş geçmiş en iyi takım ilan etmek istiyor. Warriors sonraki beş şampiyonluğu kazanacak. Haydi gidin ya! Şampiyonluk kazanmak çok zor. Üst üste üç kez kazandığınızda ve herkes sizin sonraki beş sene de şampiyon olacağınızı söylediğinde, size çamur atarlar; zira herkes sizi en tepeye koyduğunda, gideceğiniz sadece bir yer vardır ve o da aşağısıdır.

Trendbasket

Tarih: 13.10.2017 14:47
;