Onu istemediler, ezeli rakibe gitti!

Onu istemediler, ezeli rakibe gitti!

Yunanistan’ın ezeli rekabet halinde olan Olympiacos’tan Panathinaikos takımına geçen Matt Lojeski, yeni takımının oyuncusu olarak ilk röportajını verdi, işte öne çıkanlar;

*Panathinaikos’ta oynamak için çok heyecanlıyım, sağlıklı olup takımıma hedeflerimize ulaşma konusunda yardım etmek istiyorum. Yunanistan’ı ben ve ailem çok seviyoruz, burada devam edecek olmaktan dolayı mutluyum.

*Yaz boyunca Panathinaikos bana ilgi gösterdi. Yunanistan’daki durumu biliyorum, kariyerimi burada noktalayacağım.

*OAKA’daki atmosferi biliyorum, taraftarımız çok coşkulu ve tutkulu bir şekilde takımımızı destekliyor. Şimdi her şey benim için çok farklı olacak, Olympiacos’ta oynarken çok Panathinaikos’lu çok sayıda arkadaşım buraya gelmemi istiyordu.

*Sanırım Olympiacos çok sayıda farklı karar aldı. Yerime daha iyi bir oyuncu baktıklarını fakat bulamazlarsa beni takımda tutacaklarını söylediler. Ne istediklerini ve olan olayları gerçekten anlamadım, beni istememeleri buraya gelmemde motivasyonum oldu.

*Olympiacos taraftarları için çok daha zor olacak, ilk aylar özellikle. Ancak ben Olympiacos’a teşekkür etmek istiyorum, orada güzel zaman geçirdim. Hayat böyle birşey, taraftarlar bana kızıyor olabilir. Onlara şunu söylemek istiyorum; benim elimde olan bir durum değildi, sakatlığımın da bu transferde büyük payı vardı.

*Barış ve Dostluk Spor Salonu’na gidince ne olacağını biliyorum, beni kötü karşılayacaklar. İstediklerini yapabilirler, sahaya atacakları şeylerden uzak duracağım ve ailemi de bu durumdan koruyacağım. Normal bir karşılaşma olmaycak. Karşı takımda çok sayıda arkadaşım var, buna rağmen maç başlayınca sadece kazanmak istiyorum. Zor olacak.

*Barcelona’da sağlık testlerini geçemediğim haberleri yanlış dedikodular. Sadece Hanga konusunu daha fazla beklemek istemedim ve buradayım. 0 hazır olmaya çalışıyorum.

*Başkan çok değişik bir insan biliyorum. Şampiyon olmayı çok seviyor ve hep takımın savaşmasını istiyor. Onunla tanışacak olmaktan dolayı heyecanlıyım. Röportaj: sport24.gr
Çeviri ve düzenleme: Basket Dergisi

Tarih: 14.08.2017 14:04
;