Pertevniyal, Bakırköy Basket oldu

Pertevniyal, Bakırköy Basket oldu

AJANSSPOR - Pertevniyal Gençlik ve Spor Kulübü yeni sezona Bakırköy Basket adıyla başlayacağını duyurdu. Yapılan açıklamada,  Türk basketboluna ve gençlerine katkı sağlamak amacıyla yeni bir yolculuğa başlamaya hazırız. Takımımızı daha önce basketbolda profesyonel olarak kulüpleşmemiş. İstanbul’un en köklü ve gelişmiş ilçelerinin başında gelen ve basketbolumuzu da saygın bir yer edineceğine inandığımız Bakırköy ilçesi ve halkıyla buluşturmaya karar verdik. 

 Bireysel gayretler ve geçici çözümler yerine oluşturulacak kurumsal yapılar neticesinde sponsorluk çalışmaları, ürün ve bilet satışı, altyapı maliyetlerinden elde edilecek gelirlerin yardımlarıyla kulüplere sürdürülebilir bir kimliğe kavuşturulmasının başta Türk Spor olmak üzere Spor kulüplerindeki oyuncu ve profesyoneller için çok büyük önem taşıdığının bilincindeyiz. 

Bu amaçla Pertevniyal gençlik ve Spor kulübü, 2017 2018 sezonu ile birlikte aidiyet duygusunu yaşayabileceği, seyirci ve sponsorluk konularında katkı sağlayacağını inandığımız şekilde Bakırköy Basket olarak Türkiye Basketbol Ligi’ne katılacaktır. 

 Geçtiğimiz yıl başlayan, aynı aşk ve heyecan ile devam ettireceğimiz “Türk basketbolcusına katkı için Türk basketbolcu sonra yatırım” anlayışımız doğrultusunda başta Bakırköy olmak üzere İstanbul’da ülkemize modern standartlarda yönetilen, kendi gelirini yaratabilen ve Türk basketboluna değer katan bir kulüp armağan etmeyi hedefliyoruz.

 Geçtiğimiz sezon kişisel  gayretleriyle tüm zorluklara rağmen kulübü ayakta tutan Ali Yılmaz ÇANTAY’a teşekkürü bir borç biliyor, BAKIRKÖY BASKET’in Türk sporuna ve sporseverlere hayırlı olmasını diliyoruz.

 

 

 

Tarih: 18.08.2017 09:10
;