Cedi Osman: "Hayatım boyunca hayallerimin peşinden koştum"

Cedi Osman: "Hayatım boyunca hayallerimin peşinden koştum"

Anadolu Efes'ten NBA takımlarından Cleveland Cavaliers'e transfer olan Cedi Osman instagram hesabından bir açıklama paylaştı.

İşte Cedi Osman'ın açıklamaları:

"Peşinden gidecek cesaretiniz varsa, tüm hayalleriniz gerçekleşir. Ben bu sözün doğruluğuna çok inanırım. Hayatım boyunca hayallerimin peşinden koştum. Bana öyle öğretildi çünkü; küçücük bir çocukken basketbolla ilgili bir gelecek çizme zamanı geldiğinde düşünmeden ülke değiştirebilen ailemden öğrendim bunu. Benim bir hayalim vardı; iyi basketbolcu olmak. Nerede, hangi seviyede olduğu önemli değildi o zamanlar; sadece iyi basketbolcu olmak istiyordum. Yavaş yavaş büyüdü hayallerim; Anadolu Efes A Takımı, Milli Takım, Euroleague...

Hayat, ondan dilediğim şeylerin karşılığını vermeye başlamıştı. O listenin devamında NBA vardı ve artık vakti geldi. Yeni sezonda @cavsformasıyla sahada olacağım. Benim için büyük mutluluk ve onur. Bunu paylaşacak daha çok zamanımız olacak.

Bir teşekkür listem var. Müsaadenizle... Hayatının her saniyesini çocuklarının mutluluğuna adamış, var olma sebebim ailem... Bugüne kadar bana emek vermiş tüm antrenörlerim... Başta başkanı, yöneticileri ve antrenörleri olmak üzere Anadolu Efes camiasının tüm çalışanları... Bana kariyerim boyunca eşlik eden ve bu hayali mumkün kılan menajerlerim... Beraber forma terlettiğim, karşılıklı oynadığım tüm arkadaşlarım... Desteğini hiç esirgemeyen Anadolu Efes taraftarı...

Tanıdığım, tanımadığım; beni alkışlamış, desteklemiş, eleştirmiş tüm basketbolseverler... Bugün bu hayali yaşayabiliyorsam sizin sayenizdedir. Hepinize çok teşekkür ediyorum..."

Tarih: 19.07.2017 16:06
;