Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos'tan olay açıklamalar

Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos'tan olay açıklamalar

Panathinaikos Superfoods Kulübü Başkanı Dimitris Giannakopoulos'tan olay açıklamalar geldi! Giannakopoulos, Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic ile ilgili yaptığı "patlıcanlı "paylaşım üzerine Türk taraftarlara seslendi.

Fenerbahçe'nin Real Madrid karşısında aldığı mağlubiyetin ardından ekrana gelen Zeljko Obradovic‘in yüzünü fotoğraflayıp, fotoğrafa bir de patlıcan emojisi ekleyen Dimitris Giannakopoulos, tepki çekmişti.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Panathinaikos Başkanı şu ifadeleri kullandı.

"Tüm Türk arkadaşlarıma ve / veya takipçilerime mesaj.

İki hafta önce Fenerbahçe (Kulüp olarak saygı duyuyorum) bir maç kaybedince, iyi bilinen nedenlerden ötürü nefret ettiğim koçunuzun yüzüne bir patlıcan koydum.

Patlıcan mor renklidir ve Yunanca'da melitzani anlamına gelir, bu da morun Yunanca'daki çevrilişidir. Bu katiyen takımınızaa karşı bir hakaret değildi. Bu; koçunuzun yüzünün kızgın veya üzgün olduğu zaman aldığı renkle ilgili Yunanistan'da var olan bir şakadır.

Sabırlı oldum ve ayrıca, birkaç gün önce Panathinaikos karşısında aldığınız zaferin (adil veya adil olmaksızın) ardından yaptığınız patlıcan paylaşmlarını bir şaka olarak gördüm. Bunu sportif mizahın bir parçası olarak kabul ediyorum.

Bu olaydan sonra birçoğunuz ve Yunan takipçilerim, Instagram hesabımı fikrimi yansıtmayan savaş yorumlarıyla utanç verici bir duruma çevirdiniz. Basketbol bir spordur, savaş değildir.

Ancak şuna emin olun, ailem için yorum yapacak bir sonraki kişi, Türkiye'deki evine geleceğim ve seni kanaya kadar (küfürlü ifade)

Umuyorum kendimi net ifade etmişimdir"

AJANSSPOR

 

Tarih: 21.01.2018 00:05
;