"Trabzon benim evim gibi"

"Trabzon benim evim gibi"

AJANSSPOR - Alper Saruhan, Radyospor'da yayınlanan Sporun Ruhu programında Başak Koç'un sorularını yanıtladı.

"Geçen sene üzülerek ayrıldığım Trabzonspor'a geri döndüm. Geçen hafta size konuk olduğumda böyle bir gelişme yoktu. Ancak sayın başkanımız Abiş Hopikoğlu ve genel menajerimiz Nihat Mala sayesinde hızlı bir giriş oldu. Bana transfer teklifinde bulundular, tekrardan takıma dönüp kaptanlık yapmamı, tekrardan birlik ve beraberliği sağlayabilmemi istediler.

Trabzonspor gibi büyük bir camianın parçası olmak, takımın formasını taşımak, armaya hizmet etmek ve kaptanlığını yapmak büyük bir onurdu benim için. Tekrar görevlendirilmek, tekrar sorumluluk sahibi olup daha önce bir Avrupa Kupası finali yaşayıp playofflar da başarılı olduğumuz, takım ruhunu, şehir ruhunu tekrar bir araya toplamaya arzu ettiğimiz bir organizasyon bir planlama içerisinde olduklarını ve bunun doğrultusunda benimde tekrar takımın başında olmamı, takıma abilik yapmamı, şehre kaptanlık yapmamı çok arzu ettiklerini söylediler.

Bende onları çok sevdiğimi, şehri çok sevdiğimi, çok beninsediğimi zaten bunu hem kamuoyunda hem şehir de herkes çok iyi bilir. Trabzon için yaptıklarımı görmüştür insanlar. Zaten bunun geri dönüşlerini sosyal medyadan çok güzel yankılarını aldım. Bu beni daha motive etti. Daha çok isteklendirdiler, daha çok hırslandırdı.

Tabii kariyerimin sonlarına geldiği böyle bir dönemde tekrar Trabzonspor'da olmak beni çok mutlu ediyor. Umarım hak ettiği başarıları beraberce, şehirce, kulüpçe elde ederiz. Çünkü çok ihtiyacı olan birşehir, başarıya çok istekli çok aç olan bir şehir Trabzon. Oraya gelmeden, oradaki insanların dokusunu, şehrin dokusunu almadan çokta mümkün değildir. Ama oraya gittikten sonrada oradan ayrılmakta mümkün değildir.

Benim evim gibi, tabii bizim mesleğimizde paranı kazandığın yer evin oluyor ama ayrıca gönül bağım olduğu çok değer verdiğim bir kulübe tekrar geri dönüyorum. İnşalah, Allah utandırmaz bana güvenenleri mahçup çıkarmam. Hep beraber daha kuvvetli, daha istekli bir Trabzonspor bizi bekliyor umarım.

Son kez bir şey söylemek istiyorum bütün Trabzon halkına; artık zamanı geldi ve hepimizin birleşerek bir güç haline hem futbolda hem basketbolda ve diğer amatör branşlarda daha kuvvetli bir şekilde mücadele etmemiz ve bu bağı kurmmaız gerekiyor taraftarımızla. Bu çok önemli benım açımdanda.

YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.

Tarih: 24.08.2017 15:40
;