Kyrie Irving neden gitti?

Kyrie Irving neden gitti?

Kral Sessizliğini Bozdu


Cleveland Cavaliers‘tan takas edilmeyi isteyerek basketbol dünyasını şoka uğratan Kyrie Irving‘in tarafını bu hikayede dinledik (Bkz. “Ayrılırken LeBron’a sormam mı gerekiyordu?”). Dün yapılan medya gününde ise LeBron James mikrofonların karşısında ilk defa geçti ve yaz boyunca yaşananlar hakkında konuşma fırsatı buldu. İşte LeBron’un Irving ve yaşananlar hakkında yaptığı açıklama.

“Çok karışık duygular yaşadım. Takas edilmek istememesi için ben daha iyi ne yapabilirdim diye sordum. Sezonun bittiği şekilden dolayı mıydı? Yada benim ilk geri döndüğüm zaman nedeninden miydi? Koç değişiklikleri, başkan değişiklikleri miydi? Bilmiyorum. Kafamdan çok değişik duygular geçti. Ben kişisel olarak, ben bu çocuğun olabileceği en iyi oyuncu, en iyi lider, en iyi skorer, en iyi saha generali, en iyi savunmacı, en iyi pasör olması için elimden geleni yaptım. Ona her şeyi vermeyi çalıştım, DNA’mı vermeye çalıştım. Ve takımın anahtarlarını almaya hazır olduğunda ona bunu da vermeye hazırdım. Tek kızgın olduğum şey DNA ve planlarımızı Boston’a götürmüş olması. Tek canımı sıkan şey bu. Bunun dışında ona çok sağlıklı bir sezon diliyorum. Çocuk kariyeri için en iyisi olduğuna inandığı şeyi yapmak istiyor. Başkanımıza ve organizasyonumuza da bu dileğini yerine getirdiği için saygı duyuyorum. Umarım çocuğa olabileceği en iyisi olabilmesi için yardımcı olabilmişimdir.”
Her zamanki profesyonelliğini koruyan LeBron uzun zamandır bu kadar içten konuşmamıştı. Kyrie’nin takas isteği bizi ne kadar şaşırttıysa onu da o kadar şaşırtmış olsa gerek. Geçirdikleri 3 sene boyunca sayısız eşsiz an yaratan iki yıldız şimdi farklı yollarda yürüyecek. Bize de ellerimizi heyecanla kavuşturarak 17 Ekim açılış günündeki Boston Celtics – Cleveland Cavaliers maçını beklemek kalıyor.

HerseyNBA

Tarih: 26.09.2017 14:11
;