Recep Ünalan Avustralya yarışını tamamladı..

Tarih01 Ekim 2010 , 11:38

Recep Ünalan Avustralya yarışını tamamladı..

Zaman zaman güneşli, ancak çoğu zaman kapalı bir havada geçen 160 kilometrelik yarış, 34 ülkeden 122 bisikletçinin kıyasıya mücadelesine tanık oldu. Geelong kasabasındaki 16 kilometrelik parkurda 10 turdan oluşan yarışı, Avustralya ekibinden Michael Matthews 4.01.23'lük derece ile birinci bitirdi. Uzun dik yokuşların bisikletçileri oldukça zorladığı yarışta, Alman bisikletçi John Degenkolb ikinciliği elde ederken, ABD'li Taylor Phinney ve Kanadalı Guillaume Boivin üçüncülüğü paylaştı.

İlk kez dünya şampiyonasına katılan Recep Ünalan ise ilk 8 etabı ana grupla birlikte götürmesine rağmen son turlarda geriye düştü. Bununla birlikte Recep Ünalan, yarışı sonuna kadar tamamlayabilen 90 bisikletçi arasında yer aldı.

Dünya şampiyonasına İsviçre'de hazırlanan genç bisikletçi, yarışın ardından yaptığı açıklamada, Avustralya'ya geldiği günden bu yana uyku düzeninin bozulduğundan ve yarış öncesi istediği gibi dinlenemediğinden yakındı.

Toplam yol içinde 30 kilometrelik bölümün dik yokuş olduğuna dikkati çeken Ünalan, ikinci turdan sonra öncü grupla ana grup arasındaki mesafenin 6 dakikaya çıktığını ve bu aranın kapatılamadığını, ancak sekiz tur boyunca ana gruptan kopmadan yarışı sürdürdüğünü söyledi. Sekizinci turdan sonra dik yokuşlarda geriye düştüğünü kaydeden Ünalan, "Gelecek yıl Danimarka'da yapılacak dünya bisiklet şampiyonasında 23 yaş altı erkekler yarışına katılacağım. Danimarka parkuru burası kadar yokuş değil. Orada daha başarılı bir sonuç alacağıma inanıyorum" dedi.

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.