Ve şampiyon Türkiye!

Tarih28 Nisan 2013 , 14:58

Ve şampiyon Türkiye!

30 Mayıs-09 Haziran tarihleri arasında Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’te yapılacak olan Avrupa Şampiyonası ve 21-26 Haziran tarihleri arasında Mersin’de Akdeniz Oyunlarında yapılacak Boks müsabakaları öncesinde son prova özelliği taşıyan Uluslararası Feliks Stamm Boks turnuvasında Türkiye takım halinde şampiyon oldu.

2 ALTIN 2 GÜMÜŞ VE 7 BRONZ MADALYA! TOPLAM 40 MADALYANIN 11’İ TÜRKİYE’YE!
Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen turnuvada 56 kilo’da boksörümüz Mehmet Topçakan ile 64 kiloda Fatih Keleş Şampiyon olurken yine 56 kiloda Selçuk Eker ve 60 kiloda Selçuk Eker gümüş madalya kazandı. Boksörlerimiz Ferhat Pehlivan(49 kg), Fatih Dumlupınar(49 kg), Abdülkadir Köroğlu(69kg),Burak Aksın (81 kg) Avni Yıldırım (81 kg), Seyda Keser (+91) ve Yusuf Açık (+91) bronz madalya kazandılar.
Toplam 18 sporcu ile katıldığımız turnuvada Rusya, Kazakistan, Ukrayna, İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya, Polonya ve İspanya gibi ülkeleri geride bıraktık. EUBC (Avrupa Boks Konfederasyonu) resmi sitesi yaptığı haberde Türkiye'nin toplam 2 altın 2 gümüş ve 7 bronz madalya alarak 40 madalyanın onbirini tek başına aldığına dikkat çekildi. Madalya sıralamasında Brezilya ikinci, Rusya da üçüncü oldu. Genel sıralamada ise Türkiye yine birinci, ev sahibi Polonya ikinci (24 boksör ile iştirak ettiler) ve Rusya da üçüncü oldu.

Özellikle final maçlarının Avrupa'nın birçok spor kanalından yayınlanması ülke tanıtımı açısından da artı puan oldu. Türkiye'nin Varşova Büyükelçiliği elçi müsteşarı ve diğer yetkililer de final maçlarını yerinde seyrederek milli takımımıza destek verdiler.

Turnuvada yarı final ve final maçlarının sonuçları şöyle:
YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.

ah