Türkiye'nin sessiz şampiyonları..

Tarih13 Ocak 2010 , 15:02

Türkiye'nin sessiz şampiyonları..

Türkiye İşitme Engelliler Futbol Federasyonu'nca her yıl düzenlenen, Türkiye İşitme Engelliler Salon Futbolu (FUTSAL) turnuvasının bu yılki Türkiye Şampiyonu, Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı oldu.

Bu sene ilk defa katıldığı müsabakalarda şampiyonluğu kazanan Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Burdur'da başlayan turnuvada karşılaştığı rakiplerini tek tek yenerek Eskişehir'de final oynamaya hak kazandı. Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Turgut Mermertaş ve Orhan İspekter'in de final müsabakalarını izlemek için Eskişehir'e gitmesi ile büyük bir sevinç ve coşku yaşayan Kartal İşitme Engelliler Futbol Takımı sahaya büyük moralle çıktı.

Eskişehir Porsuk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen final müsabakasında, rakibi Konya İşitme Engelliler Spor Kulübü ile karşılaşan Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü, maçın başlama düdüğü ile rakibine karşı baskılı ve üstün bir oyun sergileyerek müsabakanın ilk yarısını 2 - 0'lık skorla tamamladı.

Maçın ikinci yarısına da hızlı ve atak başlayan, Kartal Belediye İşitme Engelliler Spor Kulübü, müsabakayı 9 - 3'lük skorla tamamlayarak, şampiyonluk kupasını kaldırmaya hak kazandı. Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbolcularına, maç sonunda madalyalarını Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Mermertaş verdi. Şampiyonluk kupasını ellerinde havaya kaldırarak onur tablosu çizen futbolcuların, gurur dolu sessiz sevinç çığlıkları salonu dolduran izleyicileri oldukça duygulandırdı.

Evrensel İşitme hareketleri ile salonu dolduranlarla mutluluklarını paylaşan futbolcular, daha sonra diğer takımlarla centilmenlik içinde kucaklaştılar.

32 takım ve 4 guruptan oluşan Türkiye İşitme Engelliler Deplasmanlı 1. Futbol liginin 2. Gurubunda yer alan Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol takımı, ilk yarıyı 6 galibiyet, 1 mağlubiyet alarak, rakip kalelere attığı 26 gole karşılık kalesinde gördüğü 3 gol ve 18 puanla 2. tamamlamıştı.

Futbol liginin ikinci yarısına hızlı ve daha azimli başlayan Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı, ilk rakibi Ankara Başkent İşitme Engelliler S.K?nü 6 - 5'lik skorla mağlup etti. Daha sonra Urfa İşitme Engelliler S.K?nüde 7-5 mağlup ederek, final müsabakasına katılmaya hak kazanan ilk takım oldu. Finalde Konya İşitme Engelliler Spor Kulübü ile karşılaşarak rakibini eleyen Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı şampiyonluk kupasını alarak zaferini kutladı.

Turnuvada Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı futbolcusu ve aynı zamanda Türkiye İşitme Engelliler Futbol Milli Takım Kaptanı Selahattin Bozdağ, şampiyonanın en teknik oyuncusu seçilerek özel ödül aldı.

Şampiyonluk kupası ile Kartal'a dönen futbolcular için bir kutlama yemeği düzenleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz yaptığı konuşmada, hem centilmenlik hem de sporun verdiği mücadele ruhunu son derece güzel gösterdiklerinden dolayı bütün takımı kutladığını belirterek "Kartal Belediyesini Eskişehir'de en güzel şekilde temsil ettikleri için bütün takıma çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki hepimiz centilmenlik ruhunu yaşıyoruz. Yenmek de var yenilmek de önemli olan yenilirken bile gücünü sonuna kadar takımı için kullanmak, bu mücadele ruhunu sizlerde gördük ve gurur duyduk" şeklinde konuştu.

Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Fevzi Cebesoy ise engelliler olarak ilk kez insan gibi spor yapma imkanı bulduklarını dile getirerek "Bunun da neticelerini alıyoruz. İlk kez katıldığımız ve Şampiyon olduğumuz futsal şampiyonasında kazandığımız bu kupayı Sayın Belediye Başkanımız Opr. Dr. Altınok Öz?e,Belediye Başkan Yardımcılarımıza, Kartallı sporseverlere, bizlere dostluk ve desteklerini esirgemeyenlere armağan ediyoruz" dedi.

Türkiye İşitme Engelliler Futbol Federasyonu 'Futsal Şampiyonası'nda şampiyon olan Kartal Belediyesi İşitme Engellilerin ardından, Konya İşitme Engelliler ikinci, Ankara Başkent İşitme Engelliler üçüncü ve Urfa İşitme Engelliler ise dördüncü olarak turnuvayı tamamladılar.

Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı'nın kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

Fevzi Cebesoy (Başkan)

Serkan Ayaş, Tamer Gülsün (İdareci)

Seydi Cebesoy (Antrenör)

Cabbar Odabaşı (Masör)

Oyuncular: Volkan Kahırlı, T.Tolga Gökbulut, Tarık Tanrıkulu, Metin Dursun, Engin, Yılmaz, Harun Yıldız, Bülent Öz, Erkan Alparslan, İbrahim Güzel, Mustafa Aksu, Hüseyin Karasu, Selahattin Bozdağ, Hasan Zengin

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.
Son Fotograf Galerileri »