Ampute Futbol Takımı şampiyonluk peşinde!

Tarih28 Eylül 2012 , 14:26

18 Eylül’de Aksaray Kamp Eğitim Merkezi’nde toplanan milliler, 7-14 Ekim günleri arasında Rusya’nın Kaliningrad kentinde 12 ülkenin katılımıyla düzenlenecek şampiyonaya Teknik Direktör Halil İbrahim Köprülü yönetiminde yoğun bir tempoyla hazırlanıyor.

Kamp çalışmalarına katılmak üzere Gana milli takımı da 29 Eylül Cumartesi günü Türkiye’ye gelecek.

Milli takımımız, Dünya Kupası öncesinde Aksaray’da Gana ile oynayacağı hazırlık maçlarıyla kendini sınama imkanı bulacak. 2010’da Arjantin’de dünya üçüncüsü olan milli takımımızda bu kez hedef şampiyonluk.

Şampiyonda Türkiye, B grubunda İngiltere, Liberya, Japonya, Ukrayna ve son dünya şampiyonu Özbekistan ile mücadele edecek. A grubunda ise Arjantin, El Salvador, Gana, İran, Polonya ve ev sahibi Rusya yer alıyor. 4 Ekim’de Rusya’ya gidecek olan milli takım kafilesi, 15 Ekim’de yurda dönecek.

ELVAN UĞURLU WAFF BAŞKANLIĞI’NA ADAY
Dünya Kupası mücadelesi sırasında Kaliningrad, Dünya Ampute Futbol Federasyonu (WAFF) Kongesi’ne de ev sahipliği yapacak. Başkanlık seçiminde, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Ampute Futboldan Sorumlu Asbaşkanı Elvan Uğurlu da yarışacak.YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.


se