Barcelona futbol okulu Bodrum'da..

Tarih23 Ağustos 2010 , 14:24

Barcelona futbol okulu Bodrum'da..

Barcelona'nın altyapı hocaları Zlatko Maric, Adrian Figueroa Gimenez, Joan Oliva ve Espanyol'un altyapı hocası Fran Güells, Ortakent-Yahşi Bilal Şahin Stadı'nda 7-17 yaşarası 60 çocuğa eğitim vermeye başladı.

Maric, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum'daki çocuklara futbol eğitimi vermek istediklerini ifade ederek, ''Çocukları dünyadaki büyük kulüplere tanıtmak ve onları yetiştirmek istiyoruz. Altyapı sorumlu hocalarından Adrian çocukları görmek ve denemek için geldi. Bodrum'daki çocuklar kendilerine inanıyorsa biz de inanıyoruz'' dedi.

Bir hafta Bodrum'da kalacaklarını ve çocuklara teknik eğitim vereceklerini söyleyen Gimenez ise ''Burada bulunan çocukların seviyesi yüksek. Bercelona ve Euro Skills Akademi'nin işbirliğinde çocuklar hem tekniği, hem altyapı eğitimdeki son noktayı öğrenecekler'' diye konuştu.

Euro Skills Türkiye Akademi Sorumlusu Murat Tolga Akın ise Bodrum'da Barcelona destekli futbol okulu açmak istediklerini belirtti. Daha sonra Türkiye'nin çeşitli yerlerinde futbol okulları açmayı planladıklarını ifade eden Akın, şöyle konuştu:
''Barcelona altyapı hocaları Bodrum'da ilk denemeyi yapıyor. Çarşamba günü de Barcelona Futbol Akademisi Koordinatörü Albert Benaiges gelecek. Burada verilen eğitimi denetlemek istiyor. Eğitimde çocukların hepsi kameraya kaydediliyor. İlk başladığı günden, hafta sonu aldıkları eğitime kadar aradaki fark çocukların ailelerine gösterilecek. Hocalar, şimdiden iki çocuğu beğendiler. Eğer çok yetenekli çocuk görürlerse yanlarında götürmek istiyorlar.''

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.