U-16 seçmeleri başladı!

Tarih14 Ağustos 2009 , 11:50

U-16 seçmeleri başladı!

TFF Köln Bürosu Sorumlusu Erdal Keser, seçmelerin her yıl değişik yaş gruplarında yapıldığını belirterek, ''Titiz bir çalışma sonrasında tüm Avrupa'da gelecek vadedebilecek futbolcuları belirleyerek buraya davet ettik. Yetenekli bulduğumuz futbolcuları milli takıma tavsiye ediyoruz. Burada İngiltere, İtalya, Hollanda, Fransa ve Almanya'da oynayan futbolcular bulunuyor'' dedi.

TFF Avrupa Bürosu olarak hedeflerinin geniş bir futbolcu izleme ağı kurmak olduğunu ifade eden Keser, ''Avrupa'nın her köşesinde Türk ve Türk asıllı futbolcularla temaslarda bulunup değerlendirmeler yapmak istiyoruz. 25 gözlemcimiz var. Kaliteli bir ekiple TFF adına ağustostan itibaren çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdüreceğiz. Arzumuz futbolcularımızı başka milli takımlara kaptırmamak. Kalpten milli takıma sıcak bakan arkadaşlarımıza kapımız her zaman açık'' diye konuştu.

Keser, Avrupa'da yaşayan Türklere de seslenerek, ''Avrupa'da yaşayan hemşehrilerimiz gerçekten iyi ve kaliteli olduğu bilinen futbolcuları her zaman bize bildirebilirler. Bunu e-posta'yla yapabilirler. Bana 'erdalkeser@tff.org' adlı web sayfasından ulaşabilirler. Ben kendim ya da gözlemci arkadaşlar bize bildirilen bu arkadaşları mutlaka izleriz'' dedi.

Seçmeleri U-16 Milli Takım Teknik Direktörü Ferhat Südoğan ile Genç Milli Takımlar Yurt Dışı Teknik Sorumlusu Fatih Eser de takip etti.

Eser, Avrupa'da futbol oynayan Türklere büyük önem verdiklerini söyledi.

Üç gün süren seçmelere katılan futbolculardan oluşturulan milli takım ekibi, Birleşik Arap Emirlikleri'yle bir de hazırlık karşılaşması yaptı ve bu karşılaşmadan 7-3 mağlup ayrıldı.

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.
Reklam