Atakent Spor Tesisleri faaliyetlere başladı

Tarih06 Ağustos 2007 , 12:01

 

7'den 70'e tesise gelen vatandaşlar gece geç saatlere kadar spor yapmanın ayrıcalığını yaşıyorlar.

Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz, tesisin tamamıyla Etimesgut Belediyesi'nin öz kaynaklarıyla yapıldığını belirterek, "Atakent Spor Tesisleri, Etimesgut'ta sporun yeni adresi oldu. Vatandaşlarımız özellikle güneş battıktan sonra buraya gelerek spor yapıyorlar. Ayrıca tesisin içinde tenis, basketbol, voleybol, futbol sahalarından ise çok cüzzi bir miktar ödeyerek sonuna kadar yararlanabiliyorlar" dedi.

Tesisin, içerisinde zemini 55 mm sentetik çimle kaplı 30x45 ölçülerinde1 futbol sahası, 1 adet 16x26 ölçülerinde basketbol sahası, 1 adet 16x28 ölçülerinde tenis kortu yer alıyor. Komplekste ayrıca müsabakaların izlenebilmesi için 4 adet tribün bulunuyor.

Vatandaşların ve öğrencilerin koşu yapabilmelerine imkan sağlayan tesiste 4 metre genişliğinde 325 metre uzunluğunda koşu yolu yer alıyor. 5 parkurdan oluşan koşu yolları 7'den 70'e herkesin yararlanabileceği şekilde tasarlandı. Tesiste ayrıca jimnastik aletleri ile fitnes center, kafetarya, soyunma odaları, duş kabinleri yer alıyor.

Gece aydınlatması da bulunan tesisin açılması ile Ankaralılar günün 24 saati spor yapabilecekleri bir tesise kavuştu

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.