Barcelona'nın maçı ertelendi mi? İşte son gelişmeler...

Barcelona'nın maçı ertelendi mi? İşte son gelişmeler...

AJANSSPOR - İspanya Ligi takımlarından Barcelona’nın saat 17.155'te Las Palmas ile oynanması planlanan maç öncesi flaş gelişmeler yaşandı.

Las Palmas Kulübü, Katalonya'daki bağımsızlık referandumunu protesto etmek amacıyla bugünkü Barcelona maçına formasında İspanya bayrağıyla çıkacağını bildirdi.

Barcelona yönetimi, bu konuda itiraz etti fakat; La Liga yönetiminden erteleme konusunda beklediğini alamadı. Bu karşılaşmanın ertelenip ertelenmeyeceği konusu da tartışılmaya başlandı.

Polisin, maçın oynanmasının kamu güvenliğine tehdit oluşturacağı yönünde görüş belirtmesi durumunda müsabaka için erteleme kararı alındığı belirtildi. Ancak Las Palmas takımı erteleme olmadığını ve maça çıkmak için Camp Nou'da beklediklerini açıkladı.

Bu arada İspanya’da Spor Bakanı Gerard Figueras’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Figueras, ”Eğer referandumdan bağımsızlık çıkarsa Barcelona'nın İngiltere ya da İtalya'da oynama ihtimali yüksek. UEFA da bu durumu biliyor ve bu projeye sıcak bakıyor" yorumunu yaptı.

Tarih: 01.10.2017 13:51
;