"Milli takıma çağrılmamak problem değil"

"Milli takıma çağrılmamak problem değil"

Son iki maçı golsüz geçen Gomis, milli takıma değil, lige ve Cim-Bom’a odaklandığını belirterek, “Zaten Galatasaray için çok gol atarsam beni kendileri Fransa Milli Takımı’na çağırır” diye konuştu.

Sezona fırtına gibi giren ancak son iki lig maçını boş geçen Bafetimbi Gomis, Fransa Milli Takımı’na çağırılmamasını dert etmediğini şu an sadece sarı-kırmızılı takımın en iyiyi yapabilmesi için çalıştıklarını söyledi.
 
Çok iyi işler çıkardıklarını, kafasında olumsuz bir düşüncenin bulunmadığını dile getiren Fransız golcü, “Fenerbahçe bizden önce maç kaybetmişti. Ve biz de şampiyonluk yolunda onlarla arayı açmalıydık. Ki böyle yaptık. İki haftadır gol için şansım yoktu. Ancak Maicon ve Feghouli gol attı. Çok iyi iş çıkardılar. Takım karakterini sahaya yansıttı. Bunda en çok taraftar yardımcı oldu” diye konuştu.
  
Gomis, Fransa Milli Takımı’ndan davet almamasını problem etmediğini de dile getirerek, “Tek odaklandığım Galatasaray.  Takımımın en iyi yerlerde olması için savaşıyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde olmak için çabalıyoruz. Ligde şampiyon olmak istiyoruz. Bu benim için çok daha önemli. Zaten Galatasaray için çok gol atarsam beni kendileri Fransa Milli Takımı’na çağırır” ifadesini kullandı.
 
Igor Tudor’a jest 
Galatasaray’ın uzatma dakikalarında attığı golle kazandığı Kardemir Karabük maçından sonra soyunma odasında güzel bir tablonun yaşandığı öğrenildi.  Maç biter bitmez saha içine girerek futbolcularını tebrik eden Tudor’a soyunma odasında futbolcular güzel bir jest yaptı.
 
 Sarı-kırmızılıların, maç sonrası soyunma odasına giren Hırvat teknik adamı alkışlarla karşıladığı belirtildi. Hırvat teknik adamın da alkışlara alkışlarla karşılık vererek futbolcuların bu sevincine ortak olduğu ifade edildi.
  
‘İki gün yeter’ 
 

Igor Tudor, futbolculardan gelen fazladan bir gün izni kabul etmedi. Karabük galibiyetin sevincini yaşayan futbolcuların soyunma odasında ekstra olarak bir gün daha izin istediği ancak Tudor’un, milli aradan sonraki zorlu fikstürü sebep göstererek bu talebi reddettiği ifade edildi. Cim-Bom, sırasıyla Konya, Fenerbahçe, Trabzonspor ve G.Birliği ile oynayacak. (Milliyet)
Tarih: 02.10.2017 09:09
;