Erol Bedir'den yabancı kuralına farklı yorum!

Erol Bedir'den yabancı kuralına farklı yorum!

AJANSSPOR- Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a konuştu.

Gündeme dair özel açıklamalarda bulunan Başkan Bedir, yabancı kuralı konusunda çarpıcı ifadelerde bulundu. 

İşte Erol Bedir'in röportajından önemli satır başları:

'Bu sonuçlar bizi şımartmasın!'

"Galatasaray maçına çıktığımızda yeni bir takımdık, İstanbul'da mağlup olduk. Sonrasında seri yakaladık ve mağlup olmadık. Fakat bu sonuçlar bizi şımartmasın. Sezon sonuna doğru umarım, ilk 5 içerisinde yer alırız. Kasımpaşa maçını A Milli Takım Yardımcı Antrenörü Tayfur Havutçu izlemişti. Kişisel görüşüm, zor iki maçta hoca taktir haklarını tecrübeli oyunculardan kullandı.  A Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu kimi seçmişse ona saygı duyacağız"

Kulüpler Birliği ne zaman toplanacak?

"Kulüpler Birliği'nde ayın 4'ünde toplantı olacak. Bugün Cumhurbaşkanımız ile Kulüpler Birliği yasası, vergi konusu konuşuldu"

Yabancı kuralına farklı yorum!

"12.5 milyon Euro'ya takımımızı kurduk. Daha az yabancıyla oynamak zorunda olsaydık, maddi anlamda sıkıntı yaşayabilirdik. Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Yerli oyuncular 1 milyon Euro ise aynı mevkideki yabancı oyuncu400 bin Euro. Yabancı sınırını kaldırırsanız, o zaman bizim yabancı oyuncu ve yerli oyuncuyu getirecek gücümüz olmaz. Yabancı sayısını sadece baz olarak alırsak yanılırız. Olayı bütünüyle ele almak lazım. Anadolu kulüplerini yabancı sınırsızlığı olumlu yönde etkiliyor"

(YASAL UYARI: KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ.)

 

 

 

Tarih: 02.10.2017 17:29
;