Altınordu, zihinsel antrenmanları başlattı

Altınordu, zihinsel antrenmanları başlattı

Altınordu’da, Spor Psikoloğu Prof.Dr. Birol Doğan, zihinsel antrenmanları başlattı.

Genç takımlar düzeyindeki tüm oyunculara başta satranç ve judo olmak üzere, etkili iletişim, medya önünde konuşma, sosyal medya yönetimi ve tarih gibi çok önemli eğitimler verip psikolojik destek sağlayan Altınordu, A takım düzeyinde mentör dönemini de başlattı. Daha önce Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nda görev yapan spor psikoloğu Prof. Dr. Birol Doğan, kırmızı-lacivertli kulüpte “spor psikoloğu” olarak çalışmalarına start verdi.

Altınordu A takımının yaş ortalamasının 20,8 olduğunu, gençlerin gerçeklik ve güven duygusunu artırmak gerektiğini vurgulayan Doğan, “Altınordu, ülkemizde eşine rastlanmayan birçok olanağı, genç takımlar düzeyinden itibaren futbolculara sağlıyor. Bu açıdan Başkan Seyit Mehmet Özkan’a teşekkür ederim. Zihinsel antrenmanlar, fiziksel antrenmanlar kadar önem taşıyor. Küçük paylaşımlar, büyük başarıların anahtarıdır. Çalar Söyüncü ve Cengiz Ünder rol modelleri üzerinden takımdaşlık olgusunu artırmak istiyoruz. Oyuncular, rol modelleri sayesinde hataları karartıp hızlı bir şekilde doğrulara yönelirler. Odaklanıp yeteri kadar çalışan herkes başarılı olabilir” dedi.

BAYERN MÜNİH İLE OYNADILAR

Altınordu Futbol Meslek Okulu (AFMO) U15 takımı, Almanya'nın köklü kulübü FC Bayern Münih ile yaptığı hazırlık maçında sahadan 3-1'lik skorla mağlup ayrıldı. FC Bayern Campus tesislerinde oynanan maçta, takımın tek  golünü 67. dakikada Yusufhan Çalık kaydetti. Gençler, güçlü rakibi karşısında iyi bir futbol ortaya koyarken zaman zaman çok etkili oldu.

ELITE NEON’DA KUPA GELİYOR

Altınordu U14 ve U6 takımları, Belgrad’ta düzenlenen Elite Neon Cup'ta fırtına gibi esiyor. Grup maçlarında 7 puan toplayan U16’lar yarı final maçında Sloven ekibi Olimpija Ljubjana ile karşı karşıya geldi. Normal süresi 1-1 biten maçı penaltılarla 9-8 kazanan Altınordu, finalde Romanya temsilcisi A.C.S Juniorul ile oynayacak. Grup maçlarında 3'te 3 yaparak yarı finale çıkan U14’ler ise üç topunun direkten döndüğü maçta Sırp temsilcisi FC Rad’a penaltılarla 4-2 yenildi ve Partizan ile 3-4 maçı oynamaya hak kazandı.

Tarih: 03.09.2017 10:09
Haberin Etiketleri
;