Torres yeniden gündemde

Torres yeniden gündemde

AJANSSPOR ÖZEL/Özgür SANCAR-Aboubakar için Porto'yla yaptığı görüşmelerden net sonuç alamayan Beşiktaş, rotasını yeniden eski gözdesi Fernando Torres'e çevirdi.

Henüz Atletico'yla sözleşme imzalamayan 33 yaşındaki oyuncunun şu anda serbest futbolcu konumunda olması siyah beyazlılara cazip geliyor.

Ajansspor'un konuştuğu siyah beyazlı yönetime yakın kaynaklar Torres'le ilgili gelişmeyi doğruladı.

İspanya'nın en meşhur spor gazetesi AS, Jorge García imzasıyla yayımladığı haberde Atletico Madrid'le henüz sözleşme yenileme meselesi netleşmeyen el niño lakaplı golcünün Beşiktaş'ın ilgi alanında olduğu vurgulandı.

Meksika ve Çin'den resmi teklif

Torres, Atletico'nun eski teknik direktörü Gregorio Manzano'nun çalıştırdığı Guizhou Hangfeng Zicheng ve Meksika kulübü Cruz Azul'dan resmi teklif aldı.

Beşiktaş, menajer Ahmet Bulut aracılığıyla Ocak ayında olduğu gibi bu dönem içerisinde de Torres'i olan ilgisini ortaya koydu.

Önceliği Madrid'te kalmak

Atletico teknik direktörü Diego Pablo Simeone tecrübeli oyuncunun takımda kalmasını istediğini belirtmişti.
Esas olarak Torres de altyapısından yetiştiği Atletico'da devam etmek ve yeni stat Wanda Metropolitano'da sahaya çıkmak istiyor. Fernando Torres'le Fenerbahçe'nin de ilgilendiği belirtilirken, oyuncunu şartların netleşmesi durumunda gelecek hafta Atletico ile yeni sözleşme imzalaması bekleniyor.
Şartlarda anlaşılamaması durumunda, Beşiktaş direkt olarak Şampiyonlar Ligi'nde oynuyor olma avantajını da kullanarak, iyi bir sözleşmeyle oyuncuyu iknâ etmeye çalışacak.

YASAL UYARI: BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ.

 

Tarih: 06.06.2017 14:24
;