Nihat Kahveci Enes Ünal transferini değerlendirdi!

Nihat Kahveci Enes Ünal transferini değerlendirdi!

AJANSSPOR - beIN Sports televizyonuna telefon ile bağlanan eski Villarealli Milli oyuncu Nihat Kahveci, Enes Ünal'ın Villareal'e transferini değerlendirdi.

"Türk futbolu ve Enes Ünal adına hayırlı olsun diyorum"

Öncelikle Türk futbolu ve Enes Ünal adına hayırlı olsun diyorum. Ben de burada zamanında oynamış biri olarak ayrıca mutlu oldum. Yapmış olduğu seçimin hem kendi açısından hem de Villareal açısından iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum.

"Hem saha içindeki oyunu hem de..."

Enes Ünal uzun senelerdir zaten belli bir çizgide gidiyor. Hem saha içindeki oyunu hem saha dışındaki yaşantısıyla bunu hakettiğini düşünüyorum. Ben burada çok goller attım inşallah ona da nasip olur.

"Ben burada olduğum sürece..."

Villareal Şampiyonlar Ligi için mücadele eden bir takım. En kötü Avrupa Ligi için mücadele eden bir takım. Onun adına tekrardan hayırlı olsun diyorum. En kısa sürede takıma adapte olacağını düşünyorum. Ben de burada olduğum sürece ona yardımcı olacağım.

"20 yaşında bir oyuncudan bahsediyoruz..."

Öncelikle Enes Ünal, takım içinde kendisine verilen görevi en iyi şekilde yerine getiren bir oyuncu. Çok profesyonel, taktiksel anlamdaki disiplini çok iyi. Hem ofansif hem defansif. Zaten bunu oynadığı takımda gösterdi. Fatih Hoca da ona şans veriyor. Belki Milli Takım'da çok gol atamıyor ama onu da en kısa zamanda yapacaktır. Sonuçta 20 yaşında bir oyuncudan bahsediyoruz. Villareal çok ofansif oynayan, pozisyona giren bir takım. Enes Ünal da ne kadar pozisyona girerse daha çok gol atacaktır. 

"İspanya Ligi kolay gibi gözüküyor ama..."

Tabii ki burdaki lige adapte olmalı. İspanya Ligi belki dışardan kolay bir lig gibi gözüküyor, çok alan bırakılıyor gibi gözüküyor ama insanlar bence yanılıyor. Bu ligdeki bütün takımlar çok iyi ve kaliteli.

(BU HABER AJANSSPOR TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.)

Tarih: 07.06.2017 00:10
;