Tayfur Havutçu'dan yenilgi ve Arda sözleri!

Tayfur Havutçu'dan yenilgi ve Arda sözleri!

AJANSSPOR - Teknik direktör Mircea Lucescu'nun cezası nedeniyle 3-0 kaybedilen İzlanda maçına takımın başında çıkan A Milli Takım Yardımcı Antrenörü Tayfur Havutçu, basın toplantısında açıklamalar yaptı.

Havutçu'nun sözlerinden Ajansspor.com'un derledikleri şöyle:

"Elimize bir fırsat gelmişti. Bugünkü maçı mutlak kazanmak istiyorduk. İzlanda takımını iyi tanıyorduk. Duran toplarda ve fizik olarak iyi olduklarını biliyorduk. Hafta boyunca toplantılarda, sahalarda uygulamalarda çalıştık ama bugün sahada engel olamadık. Çok basit gollerle mağlup olduk. Üzgünüz elimize gelen fırsatı değerlendiremedik. Finlandiya maçı ile bu serüveni bitirmek istiyoruz.

Havutçu bir gazetecinin, ''Milli takım çok tartışılan 11'ler ile maçlara çıkıyor. Kadroyu Lucescu kendisi mi yapıyor yoksa oyuncular mı yapıyor?'' sorusuna, ''Kesinlikle öyle bir şey yok.  Biz Ukrayna maçından sonra 7 değişiklik yaptık ve Hırvatistan maçına çıktık. Bugün tek Hakan Çalhanoğlu yoktu cezalı olduğu için, Emre vardı onun yerine. Bir değişiklikle çıktık. Oyuncu tercihleri her zaman tartışılıyor Türkiye'de. Bugün de maalesef devam ediyor. Bir tercih yapmak zorundasınız. Saygı duyulmasını istiyoruz tercihlere" diye cevap verdi.

Bugün hepimiz üzgünüz. Arda takım kaptanı. Bundan önce de çok büyük katkıları oldu. Bugün mağlup olduğumuz için bana göre güzel bir görüntü değil. Sakatlığı vardı yine de elinden geleni yapmaya çalıştı ama doğru bulmuyorum.

Nuri'nin bir sakatlığı vardı ondan bir değişiklik oldu. arka adelesinde bir gerilme oldu. Ozan'ı merkeze koyduk. 5-10 dakika kımıldar gibi olduk ama o sırada 3. golü yedikten sonra oyunun kontrolünü kaybettik"

Tarih: 07.10.2017 00:30
Haberin Etiketleri
;