UEFA Avrupa Ligi'nde 21.00 seansı sonuçları ve tur atlayanlar

UEFA Avrupa Ligi'nde 21.00 seansı sonuçları ve tur atlayanlar

Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki iki numaralı organizasyonu UEFA Avrupa Ligi'nde A, B, C, D, E ve F grupları, yapılan 12 karşılaşmayla tamamlandı.

Gruplarında ilk iki sırayı alan Villarreal, Astana, Dinamo Kiev, Partizan, Braga, Ludogorets, Milan, AEK, Atalanta, Olympique Lyon, Lokomotiv Moskova ve Kopenhag, son 32 turuna yükseldi. 

C Grubu'nda yer alan Medipol Başakşehir, sahasında Portekiz'in Braga takımını 2-1 yenmesine karşın üçüncü sırada yer alarak UEFA Avrupa Ligi'ne veda etti. 

Oynanan maçlarda alınan sonuçlar ve puan durumu şöyle:

A Grubu:

Slavia Prag (Çekya) - Astana (Kazakistan): 0-1

Villarreal (İspanya) - Maccabi Tel Aviv (İsrail): 0-1

Takımlar Av. 
 Villarreal  6  3  2  1  10  6  4  11
 Astana  6  3  1  2  10  7  3  10
 Slavia Prag  6  2  2  2  6  6  0  8
 Maccabi Tel-Aviv   6  1  1  4  1  8  -7  4

B Grubu:

Young Boys (İsviçre) - Skenderbeu (Arnavutluk): 2-1

Dinamo Kiev (Ukrayna) - Partizan (Sırbistan): 4-1

Takımlar Av. 
 Dinamo Kiev  6  4  1  1  15  9  6  13
 Partizan  6  2  2  2  8  9  -1  8
 Young Boys  6  1  3  2  7  8  -1  6
 Skenderbeu   6  1  2  3  6  10  -4  5

C Grubu:

Medipol Başakşehir - Braga (Portekiz): 2-1

Hoffenheim (Almanya) - Ludogorets (Bulgaristan): 1-1

 

 Takımlar Av. 
 Braga  6  3  1  2  9  8  1  10
 Ludogorets  6  2  3  1  7  5  2  9
 Medipol Başakşehir  6  2  2  2  7  8  -1  8
 Hoffenheim  6  1  2  3  8  10  -2  5

D Grubu:

Rijeka (Hırvatistan) - Milan (İtalya): 2-0

Austria Wien (Avusturya) - AEK (Yunanistan): 0-0

Takımlar Av. 
 Milan  6  3  2  1  13  6  7  11
 AEK  6  1  5  0  6  5  1  8
 Rijeka  6  2  1  3  11  12  -1  7
 Austria Wien   6  1  2  3  9  16  -7  5

E Grubu: 

Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Everton (İngiltere): 0-3

Atalanta (İtalya) - Olympique Lyon (Fransa): 1-0

Takımlar Av. 
 Atalanta  6  4  2  0  14  4  10  14
 Olympique Lyon  6  3  2  1  11  4  7  11
 Everton  6  1  1  4  7  15  -8  4
 Apollon  6  0  3  3  5  14  -9  3

 

F Grubu:

Kopenhag (Danimarka) - Sheriff (Moldova): 2-0

Zlin (Çekya) - Lokomotiv Moskova (Rusya): 0-2

Takımlar Av. 
 Lokomotiv Moskova   6  3  2  1  9  4  5  11
 Kopenhag  6  2  3  1  7  3  4  9
 Sheriff  6  2  3  1  4  4  0  9
 Zlin  6  0  2  4  1  10  -9  2
Tarih: 07.12.2017 23:50
Haberin Etiketleri
;