Ali Şafak Öztürk'ten Eto'o ve Nasri açıklaması!

Ali Şafak Öztürk'ten Eto'o ve Nasri açıklaması!

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Galatasaray maçının ardından konuştu.

İşte Başkan Öztürk'ün açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri:

'Antalyaspor Eto’o ile güzel, Eto’o da Antalyaspor ile güzel'

"Antalyaspor yaşanan kriz ve sakatlıklara rağmen gördünüz. Önemli olan bu. Sonuçtan çok benim istediğim bu. Oyuncularımdan ve teknik heyetten istediğim buydu. Uzun zamandır başkanlık yapmıyorum. Futbolda bugün var. Krizleri idare etmek, asıp kesmekle olmuyor. Bazen birbirinizin kalbini kırarak oluyor. Antalyaspor Eto’o ile güzel, Eto’o da Antalyaspor ile güzel. Biz kaptanımızı seviyoruz.

-Stadyum yorumu!

Antalya iklim şartları olarak kolay bir yer değil. Bu zemini sıkıntılı aldık. Bu düzelmiş hali. Türkiye’nin tek yuvarlak stadyumu. Yeterince zemin güneş alamıyor. İklimden ötürü sıkıntı yaşıyoruz. Sezonun ilerleyen haftalarında daha iyi olacaktır.

'Nasri bugün gerçekten sakattı'

Nasri bugün gerçekten sakattı. Oynamayı o kadar istedi ki… Maç öncesinde konuştuğumuzda da oynayamayacağını çok üzgün şekilde söyledi. Takımda normal olan bir şey büyütülüyor. Önemli olan sahada ne olduğudur. Kötü başlayan Antalyaspor bu. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.

'Şampiyonluk yarışında olma hedefiyle sezona başladık'

Şampiyonluk yarışında olma hedefiyle sezona başladık. İnşallah böyle de gidecek. Türkiye’de bu kolay değil. Biz bir Anadolu takımı olarak yatırım yaptık. Çıksın, böyle takımlar olsun. Biz de keyifle seyredelim. Malatya taraftarı mesela o kadar güzeldi ki… Antalya diye bağırdılar, çok güzel görüntülerdi. Böyle şeyler artmalı.

'Yabancı limiti olsaydı böyle transferler yapabilir miydik?'

Yabancı kuralını görüyorsunuz. Yaptığımız transferleri görüyorsunuz. Yabancı limiti olsaydı böyle transferler yapabilir miydik? Bugünkü maçımızın dünyanın birçok yerinde takip edildiğini biliyoruz. Enes ve Cengizler de halen çıkabiliyor. Böyle bir ligde yabancı limiti yoksa, bir bildikleri vardır. Milli Takım kalitesine bakıyorsunuz. Büyük takımlar hep yatırım yaptı, bizler de yaptık. İşte bunlar güzel. Maçları izleyince keyifleniyorum. İnşallah böyle gider"

Tarih: 10.09.2017 22:25
;