Borussia Dortmund'un yeni teknik direktörü belli oldu

Borussia Dortmund'un yeni teknik direktörü belli oldu

Borussia Dortmund, Peter Bosz ile yollarını resmen ayırdı. Dortmund İcra Kurulu Başkanı Hans-Joachim Watzke, teknik direktör Bosz'un görevine son verdiklerini ve yerine Peter Stöger'in getirildiğini açıkladı.

Hans-Joachim Watzke, yapılan basın toplantısında aldıkları kakarı açıklarken, sezon sonuna kadar göreve getirilen Stöger ile de sözleşme imzalandı.

Watzke, geçen hafta Köln Kulübü’nden ayrılan Peter Stöger ile bağlantıya geçtiklerini ve Avusturyalı teknik direktörle sezon sonuna kadar sözleşme imzalayacaklarını ifade etti.

Stöger ise dün Köln'den Viyana’ya ailesinin yanına gittiğini, Watzke'nin telefon etmesi üzerine bugün Dortmund'a geldiğini söyledi.

Kendisine Borussia Dortmund’da sorumluluk üstlenme imkanı verildiği için teşekkür eden Stöger, bu sezon Köln ile sadece 3 puan aldığını ancak Dortmund yöneticilerinin son 4 yılı baz aldıklarından dolayı kendisine bu teklifi sunduklarına inandığını kaydetti.

Bosz yönetiminde ligde 22 puanla 7. sıraya gerileyen Borussia Dortmund, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu'ndaki maçlarının yanı sıra Bundesliga’daki son 8 karşılaşmasında da galip gelememişti.

Tarih: 10.12.2017 14:15
;