Fatih Terim, Floransa'yı salladı!

Fatih Terim, Floransa'yı salladı!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Fiorentina Kulübü'nün davetlisi olarak İtalya'ya gitti.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Fiorentina Kulübü'nün davetlisi olarak İtalya'ya gitti. 2000'lerin başında çalıştırdığı mor menekşelerin 90. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Çizme'ye giden Terim burada taraftarlar, futbolcular ve yöneticilerle bir araya geldi.

Terim cumartesi sabah saatlerinde hava yoluyla Bologna'ya uçtu. Burada kulüp yetkilileri tarafından karşılanan ve karayoluyla Firenze'ye geçen deneyimli teknik adam, kulüp başkanı Mario Cognigni ile öğle yemeği yedi.

Ardından kulübün resmi ürünlerinin bulunduğu, stadyumdaki satış mağazası FiorentinaStore'a geçti. Burada taraftarlarla bir araya gelen Terim'e yoğun ilgi vardı. Bol bol imza dağıtan ve birlikte fotoğraf çekilme önerilerini kırmayan hocaya Fiorentina taraftarı sevgi gösterilerinde bulundu.

2000-2001 senesinde takıma İtalya Kupası'nı getiren ve bir dönem Milan'da da görev yapan Terim'e İtalya tarafından devlet nişanı verilmiş. Fatih Terim bugün de Claudio Ranieri ile birlikte Fiorentina-Cagliari maçında hazır bulunacak.

"Firenze ikinci evim"

Basın da Fatih Terim'e yoğun ilgi gösterdi. FiorentinaStore'un girişinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Terim, "Firenze benim ikinci evim. Burada olmaktan çok mutluyum. Antognoni ve diğer yöneticiler bugün bana satdı ve spor merkezini gösterdiler. Fiorentina'nın her geçen daha da geliştiğini gördüm. Daha da güçlenmesini istiyorum" diye konuştu

(Skorer)

Tarih: 11.03.2017 20:01
;