Okan Buruk'tan hakem tepkisi: 'Üst üste 4 maç galibiyet alınca...'

Okan Buruk'tan hakem tepkisi: 'Üst üste 4 maç galibiyet alınca...'

Okan Buruk, Teleset Mobilya Akhisarspor'un 3-1 kaybettiği Trabzonspor maçının ardından beIN Sports'a konuştu.

Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk'un açıklamaları şu şekilde:

"Maçın başından itibaren değerlendirirsek; maça iyi başladık. Aslında etkili olabileceğimiz pozisyonlar vardı. Zaman zaman oyun Trabzonspor'a döndü. Kaptırdığımız toplar ile Trabzonspor'a pozisyonlar verdik. İlk yarının sonunda golü yedik, faul olduğunu düşünüyoruz. İkinci yarı rakip üzerinden baskı yedik ve kaptırdığımız toplar oldu.

Yine çok formsuz bir hakem geldi. 'Hangi hakem istemiyorsunuz?' deseler, 'Ümit Öztürk' derdik. Uzun zamandır bizim maçlara verilmiyordu Üst üste 4 maç galibiyet alınca da rahat rahat verdiler. Seleznyov'a karşı fauller de verilmedi. İki takım adına da hatalar yapıldı. Zor dönemde çok da iyi galibiyet aldılar. Hakemin dışında her şey çok güzeldi."

Okan Buruk'un A Spor'a açıklamaları şu şekilde:

"Tam üst üste maçlar kazanıyoruz Ümit Öztürk geliyor. Çünkü çok üzün süre vermemiştiler, rahat bir konuma gelince verme gereği duydular. Trabzonspor hak ederek kazandı ve doğru oynadılar, çok kaliteli ayakları var. Takmımızda 4-5 kişi kendi performansının altında oynadı Trabzonspor da değerlendirdi. Trabzonspor'u tebrik ediyorum. Maçın içinde net kararlar veremedi uzattı, ben kenarda kötü gördüm. Biz kimi istemezdik deseler Ümit Öztürk'ü istemezdik derdik. Seleznyov aldığı darbelerin hiç birine faul verilmedi. Seleznyov'un da kendisini de sorgulaması lazım bizim de öyle. Ama hakemin faul vermeye niyeti yoktu. Çok önemli değildi ama Trabzonspor hak ederek aldı. İlk gol de Mustafa faul olduğunu söyledi, blok var dedi. Onun dışında Trabzonspor mükemmel oynadı."

Okan Buruk basın toplantısında neler dedi?

Okan Buruk basın toplantısında ise, “Sahamızda kaybetmek üzücü. Maça başlamadan önce çok farklı düşünüyorduk. Maç içinde istediğimiz gibi gitmedi. Maçın başında iyi başladık, devamında çıkarken kaptırdığımız toplar tehlike oluşturdu. Ayağımızdaki topları rakibe verdik ve kalemize geldiler. Belli bölümlerde zorlandık. İlk yarının sonlarına doğru inşallah 0-0 devreye gireriz dedim ama son dakikada gol yedik. Gol pozisyonunda Mustafa kendisine faul yapıldığını söylüyor. Bulunduğum noktadan ben tam göremedim. İkinci yarıya oyuncu değişiklikleriyle başladık. Rakip kaleye gitmeye başladık. Maçta 10 dakikalık bir sürede rakip üzerinde baskı kurduk. Yine çıkarken kaptırdığımız bir top kalemizde gol oldu. Daha sonra yine bir faulden gol yedik. Arkasından son dakikalarda biz bir gol bulduk. Trabzonspor’un maçı bizden daha çok istediğini, bizden daha iyi oynadığını gördük. 4 maç arka arkaya kazanmıştık. Burada belki hangi hakemi istemezsiniz deselerdi, "Ümit Öztürk’ü istemeyiz" derdik. Rakip, özellikle bizim lehimize faul verilmediğini görünce daha sert ve istekli oynadı. Genel olarak baktığımızda bütün kararlarını rakipten yana kullandı. Maçın çok içinde değildi. Sonuç olarak kendi sahamızda şanssız bir maç kaybettik. Bundan sonra yarından itibaren Gençlerbirliği maçına hazırlanmaya başlayacağız” dedi. 

Tarih: 12.03.2018 22:11
;