"Messi'nin sol ayağı dememi beklerdiniz ama kendi ayağımdan memnunum"

"Messi'nin sol ayağı dememi beklerdiniz ama kendi ayağımdan memnunum"

Real Madrid'in parlayan yıldızı Marco Asensio açıklamalarda bulundu.

Marco Asensio: "[İlk 11 hakkında sorulan soruya] Bu yavaş yavaş olur. Geçen yıl yedektim sonra bazı önemli maçlarda oynadım ve bu yıl bazı maçlarda XI'de başladım. Her oyuncu oynamak ister. Sezon uzun ve zorlu olacak. Hepimizin oynama vakti gelecek. Her koşula hazır olmalıyız. "

Aldığımız sonuçlara yönelik eleştiriler sorusuna Asensio, "Geçen yıl da böyle başladık ama sonunda ipi göğüsledik. Tüm kupalara talibiz. Takımdaki en iyi isim Cristiano Ronaldo. Ama her pozisyon için dünyanın en iyi futbolcularına sahibiz. "

Messi hakkında sorulan soruya, "Futbolun bir parçası, çok iyi bir oyuncu tıpkı Ronaldo gibi. Onunla daha önce hiç konuşmadım. Messi'nin sol ayağı dememi beklerdiniz ama kendi ayağımdan memnunum. Cristiano'nun sağ ayağı ve Ramos'un kafa vuruşları. Kroos'un orta alandaki zekası ve uzun pasları. Ayrıca Ramos'un savaşçı karakteri, Ramos'la Cristiano'nun liderlik vasıfları. Bunlar takımı toparlayan şeyler."

Bu yılki Şampiyonlar Ligi favorileri hakkında konuşan Asensio, "Real Madrid, Barcelona, PSG ve Asensio. "

Ballon d'Or'u kim alır sorusuna Asensio, " Net favori Ronaldo. [İlerde kazanabilir miyim?] Asla bilemeyiz, burada oynayabileceğimi bile tahmin etmezdim."

Favori golün hangisi sorusuna, "Zor bir soru. Geçen yıl Sevilla'ya UEFA SC finalinde attığım gol ve bu yıl Camp Nou'da attığım gol derdim."

Ronaldo'nun sana tavsiyeleri sorusuna, "Topla ilerlerken kaleyi gördüğün an şutunu at ve gollerini sırala. Eğer her zaman bunu yapamayacak durumdaysan çaya bir şeker de sen at. (oyuna katkıda bulun.) "

 

(RMCF_Turkiye)

Tarih: 12.09.2017 11:25
;