Barcelona teklif yaptı mı? Dybala açıkladı...

Barcelona teklif yaptı mı? Dybala açıkladı...

Juventus'un genç yıldızı Paulo Dybala, Barcelona'ya transferi hakkında "Bir teklif var mı, bilmiyorum. Kulüp bilir ama bana söylenen bir şey yok. Bana söylenen; buradaki projenin uzun süre parçası olmamı istedikleri. Onlar beni juventus'ta istedikçe ben burada çok mutluyum" dedi

Bu gece oynanacak Barcelona-Juventus Şampiyonlar Ligi grup maçı öncesi Paulo Dybala'nın görüşleri merak konusuydu. Genç Arjantinli, yaz döneminde Barcelona'ya transferi de çok konuşulan bir isimdi. Arjantin Milli Takımı'ndan Messi ile olan dostluğu da bu transfer dedikodusunun arkasındaki rüzgarı körüklüyordu.

Dybala, bugünkü Barcelona için "Neymar gibi çok önemli bir oyuncularını kaybettiler. Ama yerine de çok değerli transferler yaptılar. Her zaman saygıyı hak eden bir takım; adıyla, kadrosuyla, tarihiyle... Unutmayın bu sezon daha gol yemediler" yorumunu yaparken Messi hakkında da şöyle konuştu:

"Milli forma altında onunla birlikte oynama şansına sahibim. Ondan çok şey öğreniyorum. Onun kadar iyi olabilir miyim? Çok çalışıyorum. Günden güne büyümeye, futbolumu da büyütmeye gayret ediyorum. Messi, Ronaldo gibi futbolcuların düzeyine ulaşmak için düzenli olarak gelişmeniz gerekir. Onlar gibi olmak hiç kolay değil. İkisi de uzun süredir en üst düzeyde oynuyorlar. Bunu yapabilmek çok zor. Onların rakamlarına ulaşmak da öyle... Messi ile aynı takımda oynamam benim adıma daha da zor çünkü aynı pozisyonun oyuncularıyız. Kendimi ona adapte etmem gerekli. Messi ile birlikte Arjantin formasıyla Dünya Kupası'nda oynamak istiyorum. Bunu da başaracağız."

Dybala, transfer ve Barcelona hakkında da şöyle konuştu: "Benim için Barcelona teklif yaptı mı bilmiyorum. Bunu kulüptekiler bilir. Bana kimse bir şey söylemedi. Kulübümün bana söylediği, burada uzun süreli bir proje yürütüldüğü ve benim de bu projenin parçası olmamı istedikleri... Onlar beni istediği sürece de ben Juventus'ta mutluyum.

(NTV Spor)

Tarih: 12.09.2017 14:08
;