"Kırık ayakla 35 dakika oynadığım maçı unutamam"

"Kırık ayakla 35 dakika oynadığım maçı unutamam"

Elazığspor'un tecrübeli kaptanı Onur Güney, Ekrem Konur'un sorularını cevapladı. 

"Takım olarak iyi niyetli ve istekli çalıştık"
 
Sezon başında itibaren takım olarak iyi niyetli ve çok istekli bir şekilde çalıştıklarını belirten Onur Güney;  "Elazığspor olarak hedefi olan iyi bir takımız. Altınordu maçında beklemediğimiz ve çok şanssız bir şekilde mağlup olduk. Son üç hafta aldığımız galibiyetlerle ne kadar iyi takım olduğumuzu gösterdik. Sezon başından bu zamana kadar, takım olarak çok iyi niyetli ve çok istekli bir şekilde çalıştık.  Lige şanssız bir mağlubiyetle başlasak da toparlanıp ayağa kalkacak gücümüz vardı. Hakkımızla, iyi mücadele ve doğru şeyleri yaparak, çok önemli üç galibiyet aldık" dedi.
 
"Giden ve gelen oyuncular karakterli kişiler"
 
Yeni transferlerin takıma katkı sağlayacağına inandığını belirten Onur; "Takımdan giden arkadaşlarımız da, takıma katılan arkadaşlarımız da karakterli ve kaliteli oyuncular. Gelen arkadaşlarımız  ellerinden gelenin en iyisini fazlasıyla yapmak için çalışıyor. İnanıyorum ki Elazığspor'a katkı sağlıyacaklardır" diye konuştu.
 
"Hırslı ve ciddiyetsizliği sevmez"
 
Teknik direktör Mehmet Altıparmak'a da değinen Elazığspor'un kaptanı;  "Mehmet hocamız çok hırslı, ciddiyetsizliği sevmeyen birisi. Bunun yanında, gerek kişilik olarak gerek teknik direktör olarak çok donanımlı birisi. Futbolcular ve teknik ekibimizle iyi bir aile ortamı sağladık. Bu birlikteliğin şu ana kadar ligde aldığımız galibiyetlere ve oynadığımız mücadelelere yansıdığını düşünüyorum. Gün geçtikçe hep birlikte daha iyisini yapabileceğimize inanıyorum" ifadesini kullandı.. 
 
"Kırık ayağımla 35 dakika"
 
"Elazığspor formasıyla unutumadığınız bir anınız var mı?" sorusuna içtenlikle cevap veren Onur Güney; "Kırık ayakla 35 dakika oynadığım maç diyebilirim. Ayağım kırıldığında 3-1 mağlupken 5-3 kazandığımız Çaykur Rizespor maçıdır" dedi.
 
"Yerli oyuncular olarak derdimiz..."
 
Yabancı futbolcu sayısıyla alakalı düşüncelerini paylaşan Onur; "Bizim yerli futbolcular olarak derdimiz, yabancı oyuncu sayısı serbest olsun veya kısıtlama getirilsin tartışması değil. Aksine bana göre derdimiz altyapılarımıza yeterince önem vermemek. Ne kadar yukarıya kaliteli oyuncu, yetenekli oyuncu verirsek, zaten kulüplerimiz yabancı futbolcuya talepte bulunmaz diye düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.
 
Röportaj: Ekrem Konur / Ajansspor
Tarih: 12.09.2017 20:51
;