"Hedefim İngiltere'ye dönmek..."

"Hedefim İngiltere'ye dönmek..."

Bursaspor'un Nijeryalı defans oyuncu William Troost-Ekong, Dünya Kupası yolculuğunu ve Bursaspor kariyerini Hollanda basınına değerlendirdi.

Dünya Kupası‘na katılmanın kendileri için çok özel bir şey olduğunu söyleyen Ekong, ”Nijerya tam bir futbol ülkesi. Son oynadığımız maçı tüm ülke büyük bir heyecanla izledi. Rusya‘da bizden çok daha güçlü takımlarla karşılaşacağız. İngiltere ve Brezilya gibi takımlara karşı oynamak çok güzel olacak. Neymar‘a karşı. 2016 Olimpiyat Oyunları‘nda Brezilya‘ya karşı yarı finalde kaybetmiştik. Tekrardan onlarla oynamak çok güzel olacak.”, ifadelerini kullandı.

Bursaspor kariyerini değerlendiren Ekong,” Bursaspor‘da her şey yolunda gidiyor. 6 maçta forma giymeyi başardım. Geçtiğimiz yaz benim için zorlu bir süreçti. Gent ile sözleşme yenileme ya da başka bir takıma gitme konusunda oldukça kararsızdım. Sonrasında Bursaspor‘dan çok iyi bir teklif aldım ve onlarla anlaştım. Benim açımdan çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Bursaspor‘da forma giymek, Belçika‘da oynamaktan bir basamak üste bir şey”, şeklinde konuştu.

”Proje’nin parçası olmak istedim”

Bursaspor‘un yeni bir projesi olduğunu söyleyen Ekong,”Kötü geçen sezonun ardından, antrenör ve kulübün neredeyse yarısı gönderilmiş. Çok iyi bir oyuncu ve aynı zamanda iyi bir hoca olan Paul Le Guentakımın başına getirilmişti. Bu projenin amacı kulübü tekrardan başarılı hale getirmek ve kulübü uzun lig maratonu içerisinde yarışta tutabilmekti. Bunun için çok para harcandı. Bende bu projenin bir parçası olmaktan çok mutluyum. Çok güzel stadımız, antrenman sahamız ve taraftarımız var. İstanbul kulüpleri ile aramızda ciddi bir ekonomik farklılık var. Buna rağmen başarılı olup, Avrupa Ligi‘ne katılacağımıza inanıyorum. Şu ana kadar ligin en iyilerinden Galatasaray, Beşiktaş ve Medipol Başakşehir ile oynadık. Gelecek periyotta ne kadar iyi olduğumuzu göreceğiz.”, dedi.

”Hedefim İngiltere’ye dönmek”

Amacının İngiltere‘ye geri dönmek olduğunu söyleyen Nijeryalı defans oyuncusu,” Dünya Kupası’ndan sonra İngiltere‘de forma giyebilmem için bir şans doğabilir. Eğer Rusya‘da iyi bir performans gösterebilirsem, İngiltere’de bazı kapıların açılabileceğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

(bursasporluyuz.org)
Tarih: 12.10.2017 23:22
;