Bütün planları alt üst eden adam: Robin van Persie!

Bütün planları alt üst eden adam: Robin van Persie!

Fenerbahçe'nin tüm planlarını Van Persie'nin altüst ettiği ortaya çıktı.

Teknik Direktör Aykut Kocaman bir kanat oyuncusu takviyesi yaparak Valbuena’yı ortaya sahaya çekmeyi düşünüyordu. Ancak Hollandalı oyuncunun sakatlık haberi sonrası forvet hattında sadece Soldado’ya kalmak istemeyen sarı-lacivertliler son dakikada Tottenham’dan Janssen’i kadroya dahil etti.

Fenerbahçe’nin transfer planlarını Robin Van Persie alt üst etti. Transferin son günlerinde teknik heyet kadroya bir kanat oyuncusu takviyesi yapıp Valbuena’yı orta sahaya çekmeyi planlıyordu. Ancak Hollandalı yıldızın sakatlığı sonrası planlar bir anda değişti. 
 
Hollandalı futbolcunun sürekli sakatlanması ve düşük performansı sonrası rota mecburen forvete döndü. Fernandao’nun da sakatlıktan yeni çıkması ve form tutmasının zaman alacak olması nedeniyle sarı-lacivertlilerin elinde golcü olarak sadece Soldado bulunuyordu. Bu nedenle yönetim, son dakikada Tottenham’dan Janssen’i kadroya dahil etmek zorunda kaldı. 
 
Elif Elmas da olmadı
Kocaman’ın orta sahada oynatmayı planladığı Elif Elmas için de beklenen izin çıkmadı. Dolayısıyla kanat ve orta sahaya yapılacak iki hamle de farklı sebeplerle sonuçsuz kaldı. Elmas’a izin çıksaydı Teknik Direktör Aykut Kocaman genç futbolcuyu ilk 11’e monte etmeyi düşünüyordu. Mecburi olarak yapılan Janssen transferi ve Elmas’ın Ocak ayına kadar takımda yer alamayacak olması teknik heyeti sıkıntıya soktu.

Aatıf ön planda
Teknik Direktör Kocaman’ın aklında halen Valbuena’yı forvet arkası olarak oynatmak bulunuyor. Hocaya göre Fransız futbolcu bu şekilde daha etkili olup asistler yapabilir. Ayrıca sol kanattaki defansif sıkıntının da önüne geçilebilir. Bu plan üzerinde çalışan teknik heyet sol kanada Aatıf’ı monte edecek. (Milliyet)
Tarih: 13.09.2017 08:36
;