"İstanbul'dan iyi bir neticeyle dönmemiz gerekir"

"İstanbul'dan iyi bir neticeyle dönmemiz gerekir"

TFF 1. Lig ekiplerinden Gazişehir Gaziantep'in teknik direktörü Hüseyin Kalpar, ligin 5. haftasında karşılaşacakları İstanbulspor maçıyla seri yakalamak istediklerini bildirdi.

Kalpar, kulüp tesislerindeki idman öncesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, geride kalan 4 haftada sadece 1 galibiyet aldıklarını söyledi.

Deplasmandaki 2 maçta mağlup olmadıklarını ifade eden Kalpar, "Kendi sahamızdaki Gaziantepspor maçını kaybetmemiş olsaydık şu an hedeflediğimiz noktalarda olacaktık." dedi.

Adanaspor galibiyetini unutup, önlerine bakmaya çalıştıklarını anlatan Hüseyin Kalpar, şöyle konuştu:

"İstanbulspor maçı çok değerli bir maç. İstanbul'dan iyi bir neticeyle dönmemiz gerekir. Bizim gibi yukarıyı hedefleyen takımlar seri yakalamak zorundadır. Biz de İstanbulspor maçıyla seri yakalamak istiyoruz. Daha sonra Eskişehirspor ve Denizlispor maçları var. Hedeflediğimiz başarı ancak seriyle gelir. Bir mağlubiyet, bir galibiyet bize yetmez."

Gelinen noktada çok da istedikleri bir konumda olmadıklarını ifade eden Kalpar, o yüzden biraz daha toparlanmaya ihtiyaçlarının bulunduğunu bildirdi.

Sezon başında bir hedef belirlediklerini anlatan Kalpar, "Hedefimiz her maç 2 puan üzerinden. İki maçta 4 puan bizi hedefimize ulaştırır. Bu da 68 puan yapar. Kolay değil biliyoruz ama bunu bilerek yolumuza devam ediyoruz. Bunun altındaki puanlar da belki hedefe ulaştırır ama 68'i tutturursak bizi kimse yakalayamaz." diye konuştu.

Bu anlamda her lig maçının kendileri adına çok önemli olduğunu aktaran Kalpar, şunları kaydetti: "Bu hedef için seri yakalamamız gerekir. Bunun bilincindeyiz. Oyuncularımızla beraber el ele vererek hedefi yakalayacağız. Eksikliklerimizin de tamamlanmasıyla elimiz biraz daha güçlenecek. Futbolcu arkadaşlarımızla sık sık görüşüyoruz. Bu hedefi hatırlatıp onları da motive etmeye çalışıyoruz." Hüseyin Kalpar, transferin son günlerinde aralarına katılan oyuncuların da takıma ayak uydurabilmesi için çalıştıklarını vurguladı.

Tarih: 13.09.2017 21:59
;