Bülent Ertuğrul: 'İsteyince oluyormuş'

Bülent Ertuğrul: 'İsteyince oluyormuş'

Denizlispor Sportif Direktörü Bülent Ertuğrul, Erzurumspor BŞB maçında, ilk yarıdaki pasif futbola karşın, 2. yarıdaki şahlanış için “ Bizim için hayati önem taşıyan maçı çok
istedik ve aldık. Çok isteyince oluyormuş” dedi.

Spor Toto 1.Lig'de kurtuluş mücadelesi veren Denizlispor, 27. haftanın en karlı takımı oldu. Alt sıralarda bulunan ve düşme endişesi yaşayan yeşil siyahlıların en yakın rakipleri Eskişehirspor, Adanaspor ve Samsunspor’un yenilmeleriyle, Denizlispor’un galibiyeti adeta 12 puan değerinde oldu. Rakipleriyle puan farkı da açılmamış oldu. Ligdeki diğer Ege temsilcileri Balıkesirspor, Altınordu ile Gaziantepspor, adeta Denizlispor için çalıştı. Horozların önümüzdeki haftalar için işlerini kolaylaştırdılar.

2 kişilik oynadılar

Erzurumspor BŞG karşısında herkesin iki kişilik oynadığını anlatan Ertuğrul, “ İlk yarıda istediğimiz futbolu sahaya yansıtamadık. 2.yarı penaltı kaçırmamıza rağmen taraftarımızın da desteği ile müthiş bir tempo yakaladık. İkili mücadelelerde olsun, oyun anlayışında olsun maçı alacağımızı rakibimize hissettirdik. Gücümüzü yüzde yüz yansıttık sahaya. Öyle, oynuyormuş gibi yapmadık, harbi savaştık. Emeklerimizin karşılığını da aldık” dedi.

Telafisi olmayan haftalara girdik

Hafta sonu karşılaşacakları Altınordu’nun iyi bir çıkış yakaladığını anlatan Ertuğrul, “Liglerin boyu kısaldıkça, maçlar daha da zorlaşıyor. Telafisi olmayan haftalara girdik. Her takımın hedefleri farklı. Zor bir maç olacağı kesin. Herkesin bildiği üzere ihtiyacımız olan 3 puan. Kazanmak için gideceğiz. Ancak, yenemezsek, yenilmemeliyiz” diye konuştu.

Ziya ve Kerem’den kötü haber

Erzurum BŞB maçında sakatlandıkları için oyundan alınan 3 futbolcu Kerem Can, İsmail Haktan ve Ziya, kulüp fizyoterapisti eşliğinde özel kas ultrasonu çekimi için İzmir’e gittiler. Çıkan rapora göre Ziya’da zorlamaya bağlı kanama, Kerem Can’da ise ödeme bağlı kanama tespit edildi. İki futbolcunun 2-3 hafta forma giyemeyeceği, İsmail Haktan’ın Altınordu maçına yetişebileceği belirtildi. Öte yandan sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı çalışan Eze, takımla birlikte çalışmalara katıldı.

SEBAHATTİN ALP /AJANSSPOR/DENİZLİ

Tarih: 14.03.2018 15:39
;