Jupp Heynckes: Beşiktaş taraftarı her türlü övgüyü hak ediyor

Jupp Heynckes: Beşiktaş taraftarı her türlü övgüyü hak ediyor

Jupp Heynckes, Bayern Münih'in Beşiktaş'ı 3-1 yendiği Şampiyonlar Ligi maçının ardından yayıncı kuruluşa konuştu. Tecrübeli teknik adam, "Beşiktaş taraftarı her türlü övgüyü hak ediyor" dedi.

Heynckes'in sözlerinden Ajansspor.com'un derledikleri şöyle:

"Burada oynamak her zaman zordur. Beşiktaş taraftarı her türlü övgüyü hak ediyor. Burada gerçek bir Şampiyonlar Ligi atmosferi var. Harika bir atmosfer, etkilenmemek elde değil. Her oyuncu için burada oynamak çok özel bir duygu.  Dünyada gördüğüm en iyi statlardan biri burası. Elbette Münih'te önemli bir avantaj elde ettik ama bu maçın kendi özelinde zor olacağını biliyorduk, öyle de oldu

Heynckes basın toplantısında neler dedi?

Heynckes'in basın toplantısındaki sözlerinden Ajansspor.com'un derledikleri şöyle:

"Beşiktaş kendi sahasında hiç maç kaybetmemişti. Grupları da namağlup tamamlamışlardı. Çok iyi bir takımlar, bugün de zaman zaman gösterdiler. Hücum futbolu oynamak istediler, bugün kolay kazanmadık. İkinci maçta ciddi oynamamız gerekir demiştim ve bugün bunu yaptık. İki maçta 8 gol attık, bu çok kolay bir olay değildi. Bu bizim de ne kadar akıllı bir takım olduğumuzu gösteriyor. Özellikle ilk maç sonrası erken bir gol yeseydik bu maç daha zor geçebilirdi.

Futbolda hiçbir şekilde bu rakibi isterim diye bir lüksünüz yoktur, olmamalı da... Çeyrek finalde rakip kim olursa olsun güçlü bir rakip olacak. Mental olarak hazırlanırsak başarılı olmamamız için sebep yok. Rakibin ne kadar agresif oynadığını gördünüz. Rakibinizle kafa kafaya oynamak için tatlı sert oynamanız gerekiyor. Bu durumda da kart görebiliyorsunuz, bunun için oyuncularıma kızamam. Hiçbir provokasyona karşılık vermeyin dedim, zaten böyle bir şey de olmadı.

Benimle beraber tekrar Şampiyonlar Ligi'nin hedeflendiği söyleniyor ama ayaklarımızın yere basmamız lazım. Bu kupayı kazanmak aşırı derecede zordur. Öncelikli olarak çeyrek finali düşünmeliyiz. Şampiyonlar Ligi'ni kazanabiliriz ama göreve gelirken öncelikli hedefim lig şampiyonluğuydu. Bu görevin üstesinden hak ederek geldik. Şampiyonlar Ligi'ni de istiyoruz. Almanya kupasını da istiyoruz ama bunu beklemek zorundayız. Öncelikli olarak önümüzdeki maça odaklanmalıyız.

Beşiktaş, Bundesliga'da hangi sırada olur bunu söylemek zor ama orta sıraların üzerinde olurdu. Avrupa'da neredeyse hiçbir yerde böyle atmosfer yok, Napoli'de ve Glasgow'da da vardı. Rakip takımların burada oynaması çok zor. Belki de namağlup buraya gelmelerinde önemli bir etki bu atmosferdir. Takım kadrosunu değerlendirdiğimiz zaman takım ligde 2. sırada ve ben bu sene şampiyonluk unvanlarını koruyacaklarını düşünüyorum ve hatta Beşiktaş’ın şampiyon olacağına eminim

Sandro, Ocak'ta takıma katıldı ve uyum sağladı. Antrenmanda çok sıkı çalışıyor. Ne zaman görev versek gol attı, bugün de aynı şeyi yaptı. Kendisi için durumun hiç kolay olmadığını da biliyorum. Bir üst seviyeye çıktı. Çok ciddi bir savaşçı, kendisini sürekli olarak geliştirmek istiyor. Ben de O'nu ödüllendiriyorum. Şampiyonlar Ligi'nde süre almak bile zorken, o aldığı sürede gol atmayı başardı"

 

Tarih: 14.03.2018 22:27
;