Erkan Sözeri'den transfer açıklaması!

Erkan Sözeri'den transfer açıklaması!

En son Ümraniyespor’u çalıştıran teknik direktör Erkan Sözeri, Radyospor’da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav’a konuştu.

Radyospor'da Salim Manav’ın sorduğu soruları yanıtlayan ve transferiyle ilgili de konuşan Sözeri’nin röportajından satır başları şu şekilde:

‘Ümraniyespor ateşten bir gömlekti’

"Daha önce Adana Demirspor’dayken hep ifade ettik. Sezona çok sıkıntılı ve problemli başladık. Oyuncu transfer edemedik, lisanlarda sorun olduğu için gençlerle mücadele etmek zorunda kaldık.Büyük bir camia ve taraftara sahip bir kulüp olduğu için bazı beklnetiler vardı ancak bunları sağlayacak ekonomi oluşmadı. Gençlerle iyi galibiyetler alsak da o dönem de sayın başkan görevimizi bırakmamızı istedi. Bize yakışan bu olacağı için tazminat almadan helalleşip ayrıldık. Ümraniyespor ise ateşten bir gömlekti ancak kulüp ısrarla benimle çalışmak isteyince bu gömleği giydik. Çok güzel bir seviye yakaladık. Oyuncu havuzumuz derin olmadığı için sonlara doğru fiziksel ve mental yorgunluk olunca play-off’un kapısından döndük. Kupada ise Bursa’yı geride bırakıp kupayı kazanan takım Konya’ya elendik. Hem takımın marka değeri açısından, hem bizim açımızdan çok güzel bir sezon geçti"

‘Süper Lig’de başarılı olacağıma eminim’

"Futbolculuk geçmişimde hedefim hep üst takımlarda oynamak oldu. Trabzonspor, Fenerbahçe gibi takımlarda oynayarak bunu gerçekleştirdim. Antrenorluk hayatımda da tırnaklarımla kazıya kazıya kendimi geliştirerek alt liglerden buraya kadar geldim. Yani işin mutfağından geldim. TFF 1.Lig ve Süper Lig arasında bazı farklar var ancak yaptığımız iş futbol, futbolun da dili bir. Süper ligde başarılı olur muyum endişesi taşımıyorum, başarılı olacağıma eminim"

‘Çalıştıracağım takım bugün yarın belli olur’

"Yeni çalıştıracağım takım bugün yarın belli olur. İsim söylemek istemiyorum ancak görüşme halindeyiz. Netleştiği zaman da kamuoyuyla paylaşacağız’

YASAL UYARI: BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ.

 

Tarih: 14.06.2017 13:30
;