"Bence Cengiz Ünder İtalya'da..."

"Bence Cengiz Ünder İtalya'da..."

Yeni sezon hazırlıklarını Erzurum'da sürdüren Altınordu'nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, sezon içinde hak edenin forma şansı bulacağını bildirdi.

Eroğlu, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, fikstüre göre sezona Elazığspor maçı ile başlayacaklarını, ligde kendilerinin ne yapacağını önemli olduğunu belirtti.

Kendi sistemlerini oturtmaya çalıştıklarını bildiren Eroğlu, şunları kaydetti:

"Böyle olunca da rakibin ne kadar güçlü olup olmadığının önemi kalmıyor. Hazırlığımızı bu yönde yapıyoruz. Bizim için kendi oyunumuz önemli. Lige iyi başlamak istiyoruz. Bazı karşılaşmalarda mevsimsel sıkıntılar yaşanabiliyor. Bir yıl içerisinde zorlu maçlar oynayacağız. Ligi iyi götürmek istiyoruz. Futbolcularımızın birbirlerine olan saygı ve sevgisi çok iyi. Arkadaş olsalar da kıyasıya bir mücadele var. Biz de bu rekabet ortamını yaratıyoruz. Sezon içerisinde kim hak ediyorsa o forma şansı bulacak. Bu da başarıyı getirecek. Rekabet, her zaman futbolcuların performansı artırıyor. Her futbolcunun forma şansı eşit."

Eroğlu, altyapılarında yetişen Cengiz Ünder'in Roma'ya transferinin tamamlanmak üzere olduğunu hatırlatarak, "Cengiz ile 1-2 sene önce konuştuğumuzda hedefinin her zaman Avrupa olması gerektiğini söylemiştik. O da bunu gerçekleştirdi. Altınordu altyapısında ve A takımında eğitimini çok iyi aldı. Saha içi ve saha dışından da devam ettirdi. Cengiz'in, İtalya'da da kendisinden her zaman çok bahsettireceğinden eminim. Kendisine yeni yolunda başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Tarih: 14.07.2017 11:10
;