Akçay: "Beşiktaş maçında sonra oynadığımız en iyi..."

Akçay: "Beşiktaş maçında sonra oynadığımız en iyi..."

AJANSSPOR - Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, 1-0 kaybettikleri Marsilya maçının ardından TRT Spor'a konuştu.

Öne çıkan açıklamalar şu şekilde:

"Şartlar ona uygundu. Marsilya'nın biraz cesaretini kırdık. Onlar da hızlı oyuncularımızdan tedirgin oldular. Dikkatsizlik bize pahalıya mal oldu. Bu da bizim üstünlüklerimizin gerilemesine neden oldu. Beşiktaş maçında sonra oynadığımız en iyi maçlardan biri. İyi yoldayız ancak saha sonuçları bizi ve camiayı ruhsal olarak olumsuz etkileyebilir. Şartlar bizi daha iyi yere götürmezse farklı stratejiler düşünebiliriz. Rotasyon için oyuncular şansını iyi kullanmak zorunda. Kullanamayan için bunlar bir ihtar. Performansı düşük olanlar ile yolları ayırabiliriz. Veriler de ortada ve kadro derinliği için bunu yapmak zorundayız."

Basın toplantısı

"Daha önce oynadığı müsabakalarda kaybeden Marsilya daha dikkatli oynadı. Skor açısından kötü ama oyun açısından iyi bir maç oldu. Oyuncu ve camiamızın direncini yükseltmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu tip oyunlar ile kadro derinliği için katkı yapıyoruz. Oyuncu kazanımı ve kadro derinliği ile ilgili önemli bir mesaj veren maçtı. Marsilya ile oynadığımız bir maç için 'Üzgünüz.' diyebiliyoruz.  Gol atmak büyük bir sanat. Bunun içinde akıl, zeka, duyarlılık, teknik ve vuruş kalitesi aynı anda iyi olmalı. Bunları bir araya getirecekleri bir araya getiren Allah bu tip adamları farklı yaratıyor. Topu içeri tıklamak bir özellik işi. Umarım çalışarak takımın gücünü artırıp, baskılarla gole çevirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Sezon başından itibaren transfer çalışmaları yaptık. Zaman zaman şartları aşan oyuncularla da karşılaştık. O tip oyuncularla buluştuğunuz zaman değişik fiyatlar da oluşuyor. Sonuçta yönetimin yaptığı davranışlar da doğru. Gelecek günler ile ilgili zemin hazırlamak mı, uçuruma gitmek mi daha iyi? Ocak ayı yeni stratejiler oluşturabileceğimiz bir dönem. Skor açısından endişeliyiz ama bu her şeyin sonu değil. Takımların kadro değerleri de ortada. Ama yine de karamsar değilim."

Tarih: 15.09.2017 00:06
;