"A Milli Takım'da büyük bir devrim yapacağız."

"A Milli Takım'da büyük bir devrim yapacağız."

Mircea Lucescu, Arnavutluk maçının ardından bir araya geldiği genç oyunculara hem moral aşıladı hem de isteklerini sıraladı.

Ay-yıldızlı ekipte yeniden yapılanma hamlesi başlatan Rumen teknik adam, gençlerden daha fazla çalışmalarını istedi, “Bu takımın geleceği sizlersiniz. Önümüzdeki dönemde Milli Takım’ın iskelet kadrosunu siz oluşturacaksınız. Kendi kulüplerinizde kadroyu zorlayın, daha çok çalışın ve ilk 11’e girin” dedi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Arnavutluk ile önceki akşam Antalya’da oynanan hazırlık karşılaşmasının ardından soyunma odasında futbolcularıyla bir toplantı yaptı. Ay-yıldızlı ekipte yeniden yapılanma hamlesi başlatan Rumen çalıştırıcı genç oyunculara hitaben yaptığı konuşmada isteklerini sıralarken, maçtaki hataları da anlattı.

‘Hatalar doğaldır’

Cengiz Ünder, Hakan Çalhanoğlu, Çağlar Söyüncü, Enes Ünal, Atila Turan, Okay Yokuşlu, Yusuf Yazıcı ve Emre Akbaba gibi gençlerden kadroda kalabilmek adına çok daha gayretli olmalarını isteyen Lucescu’nun, “Bu takımın geleceği sizlersiniz. A Milli Takım’ın iskelet kadrosunu siz oluşturacaksınız. Hatalar elbette olabilir, doğaldır. Ancak bu seviyede böyle goller de yenmez. Özellikle takım savunması konusunda kendimizi geliştirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

‘Formayı alın’

Ay-yıldızlı teknik adam, kendi kulüplerinde genelde yedek kulübesinde bekleyen genç oyunculardan daha fazla çalışarak ilk 11’i zorlamalarını da istedi.

Gençlerden çok umutlu olan Mircea Lucescu’nun, “Kendi kulüplerinizde kadroyu zorlayın, daha çok çalışın ve ilk 11’e girin. Çok çalışarak formayı alabilirsiniz. A Milli Takım’da büyük bir devrim yapacağız. Bu değişimin temel taşları da sizler olacaksınız. Önümüzdeki dönemde oynayacağımız özel ve resmi maçlarda sizleri yeniden Milli Takım kadrosunda görmek istiyorum” diye konuştuğu bildirildi. (Milliyet)

Tarih: 15.11.2017 08:53
;