Le Guen'den galibiyet ve Batalla yorumu!

Le Guen'den galibiyet ve Batalla yorumu!

AJANSSPOR - Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, 4-2 kazanılan Evkur Yeni Malatyaspor maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı.

Le Guen'in sözlerinden Ajansspor.com'un derledikleri şöyle:

"Mutluyum sonuçtan dolayı. Enteresan bir maç oldu. Kontrolü bazen elde ettiğimiz, bazen rakibe verdiğimiz bir maç oldu. Bunlar yeni bir takım olduğumuz için şimdilik kabul edilebilir şeyler. Kontrolü 90 dakikaya yayabildiğimiz zaman çok iyi olacak.

Batalla bizim kaptanımız. Ne kadar etkili bir oyuncu olduğunu herkes çok iyi biliyor. Oynamasını istediğimiz bir maçta oynadı ve görevini yaptı. Oyundan aldık, maç biraz komplike hale geldi. Bizim için ne kadar anahtar bir oyuncu olduğunu tekrar etmeme gerek yok herhalde"

Basın toplantısı

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, basın toplantısında elde ettikleri sonuçtan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Fransız teknik adam, maçın belli bölümlerinde kontrolü kaybettiklerini belirterek, "Sonuçtan mutluyum. Çok net bir galibiyet aldık. Mütevazi duruşumuzu devam ettirmemiz gerekiyor çünkü hala maçın belli bölümlerinde kontrolü kaybedebiliyoruz." diye konuştu.

Karşılaşmanın son 20 dakikasında tempo ve organizasyon sorunu yaşadıklarını anlatan Le Guen, "Bu seviyede temponuzu aynı şekilde devam ettiremezseniz rakip takımlar sizi cezalandırırlar. Son 20 dakikada bizim için gerçekleşen şey buydu. Tempomuzu ve organizasyonumuzu kaybettik. Kazandık ama dersler çıkarmamız gerektiğinin de farkında olmalıyız." ifadelerini kullandı.

Le Guen, Evkur Yeni Malatyaspor'un potansiyeli olan bir takım olduğuna değinerek, "Yeni Malatyaspor, potansiyel olarak iyi bir takım. İyi oyunculardan kurulu ancak bu futbolcuların çoğu yeni. Takım olgusunu oluşturmak için zamana ihtiyaçları var. Tıpkı bizim gibi. Gerçekten güzel ve harika bir statları var. Şu anda her rakibe karşı gol atabilecek bir takım olarak gözüküyor ama fazlasıyla gol yiyorlar. Bunu değiştirebilirlerse iyi bir potansiyele sahip olduklarını düşünüyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Tarih: 16.09.2017 19:12
;