Cenk Tosun: Devre arasında ellerimi hissetmiyordum

Cenk Tosun: Devre arasında ellerimi hissetmiyordum

Cenk Tosun, iki gol attığı Stoke City maçının ardından konuştu. Everton'a deplasmanda 2-1'lik galibiyeti getiren milli golcü, mücadeleyi ve fiziksel durumunu değerlendirirken; havadan da bahsetti.

Everton'ın resmi internet sitesine konuşan Cenk, "İki gol ve 3 puan nedeniyle çok mutluyum. Bugün kazanmak çok önemliydi, bu nedenle takım arkadaşlarıma teşekkür etmeliyim. Özellikle ilk yarıda işleri gerçekten zorlaştıran bu sert havada harikaydılar. Hava ikinci yarıda düzeldi ve biz de daha iyi oynadık" diye konuştu.

Cenk Tosun, "Duncan Ferguson'la antrenman sonrasında oyunum üzerine çalışıyorum. O bir Everton efsanesiydi ve bana çok yardımcı oldu. Fiziğim ve şutum üzerine birlikte çalışıyoruz, böylece sahada daha iyisini yapabilirim. Fiziksel olarak daha iyi hissediyorum, Premier Lig ve İngiltere'ye yerleştim, bu yüzden sahada daha da iyi hissediyorum" dedi.

Maçtan önce deplasman formları hakkında konuştuklarını dile getiren milli golcü, "Maçtan önce bir toplantı yaptık ve deplasmandaki formumuz hakkında konuştuk. Öncekilerden daha iyi oynadık. Zor ama çok önemliydi" ifadesini kullandı.

Cenk sözlerini şöyle noktaladı: "Sezon boyunca devam eden bir lige geldim. Türkiye'de devre arası vardı, bu nedenle geldiğimde fiziksel olarak yüzde yüz hazır değildim. Bunun üzerine çalıştım. Şimdi daha keskin ve iyi hissediyorum, sahada daha fazlasını gösterebilirim. Hava çok soğuktu. Devre arasında ellerimi hissetmiyordum. Ancak gün be gün daha iyi oluyorum ve buna alışmak zorundayım. Tipik bir İngiltere havası. Soğuğu seviyorum. Almanya'da büyüdüm ve İngiltere'ye benziyor"

AJANSSPOR

Tarih: 17.03.2018 23:20
;