Kemal Özdeş: 'Galatasaray'ın zoraki değişikliği...'

Kemal Özdeş: 'Galatasaray'ın zoraki değişikliği...'

Kasımpaşa Teknik Direktörü Kemal Özdeş, 2-1 kazandıkları Galatasaray maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. 

Özellikle son 30 dakikadaki etkili futbollarıyla ilgili: "Takımım ligin en genç takımı. Fiziksel üstünlük ortaya çıkıyor olabilir. İyi bir çalışma süreci geçirdik. Geçen hafta biz Cuma Galatasaray pazartesi oynadı. Bu da avantaj yaratmış olabilir. Bu maçı kazanacak coşkuyla oynamanın önemli olduğunu paylaştık. Direkt hücum ediyor Galatasaray son haftalarda. İlk 45 dakika bu sorunu ortadan kaldırdık. Ama bu kez pas yapamamak ve top tutamamak etkili şekilde gitmemizi engelledi. Taç pozisyonunda öne gidip arka güvenliği bırakmak bize pahalıya mal oldu. Pozisyon hatasıydı. Penaltı ile 1-1 içeri girdik. Devrede topa sahip olmanın öneminden bahsettim. Galatasaray atak sonlandıramadığında kenara çıkmak etkin kılıyordu. Galatasaray'ın devredeki zoraki oyuncu değişikliği orta sahada daha fazla top kullanmamızı sağladı. Daha sabırla hücum edebilsek daha fazla gol şansı yakalayabilirdik. Bugün 2-2 de bitebilirdi. Gomis’in vurduğu gol olabilirdi. İlk günden bu yana üst sıralara oynamakla motive ediyorum oyuncularımı. Beşiktaş ve Galatasaray’la oynadığımız maçlarda 2 puan ortalama yakaladık. Takımın özgüveni de iyi. Artık ilk yarılarda da daha iyi oynamalıyız."

AJANSSPOR

Basın toplantısında neler dedi?

Galatasaray karşısında 1-0 geriye düştüğü karşılaşmadan 2-1’lik galibiyetle ayrılan Kasımpaşa’da Teknik Direktör Kemal Özdeş, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Kazandıkları için mutlu olduklarını söyleyen Özdeş, “Bugün Galatasaray kazandığı takdirde haftayı lider tamamlayacaktı. Bizim de amacımız üst sıralarda olmak. Bunu konuştuk ve burada kazanacak tutumu sergilemek galibiyet getirir diye konuştuk. Oyuncularım müthiş mücadele ettiler. Rakip faul yapmak zorunda kaldı. Galatasaray ligin ikinci yarısında direkt hücum eden bir yapıya büründü. Antalya karşısında ilk 45 dakika müthiş etkili oynamıştı. Biz önde ve ortada doğru pas yaptık. Bir taç pozisyonunda savunma güvenliğini unuttuk ve pahalıya mal oldu. Devrenin sonunda penaltıyla beraberliği yakaladık. Galatasaray’ın yaptığı değişiklik, orta sahada daha etkili olmamızı sağladı. Kenardan ekstra oyuncuyla etkili olduk. Golü bulduktan sonra Galatasaray daha çok risk aldı. Oyunun son dakikalarında Galatasaray’ın kaçırdığı bir pozisyon var. Bizim için önemli bir galibiyet. 5 maçlık periyotta Beşiktaş ve Galatasaray ile oynadık ve ortalama 2 puan toplamak önemliydi. Oyunların ikinci yarılarında etkili oynuyor futbolcular. Bugün stat çok güzeldi. Bu galibiyeti taraftarlarımıza armağan ediyorum. Kayseri’de oynayacağız. Aynı oyunu burada da sergilemek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Tarih: 18.02.2018 21:40
;