Bünyamin Gezer, haftanın tartışılan pozisyonlarını değerlendirdi

Bünyamin Gezer, haftanın tartışılan pozisyonlarını değerlendirdi

beIN SPORTS yorumcusu Bünyamin Gezer, Talisca'nın derbide cezalı duruma düşmesine neden olan tartışmalı kartını değerlendirdi. Gezer, kurallara göre kartın iptal edilmesinin kartın zor olduğunu söyledi. 

Ali Turan'ın kart görmesi gerekirdi

"Talisca'nın sarı kart gördüğü pozisyonda hakemin pozisyonu kesmemesi gerekirdi. Talisca kart yediği pozisyonda ayağı Ali Turan'ın ayağının altında kalıyor. Burada bir basma eylemi varsa Ali Turan yapıyor. Ayrıca Ali Turan sarı kart ile oynuyor. İkinci sarı karttan atar mısın atarım. Niye topla oynama mücadelen yok çünkü. Zaten Ali Turan bildiği için hemen kendini yere atıyor kurtarıyım. Hakem de yiyor. Hakem pozisyona yakın onu nasıl yiyor. Çok yanlış."

Talisca'nın kart kararı değişmez

"Bunun ilk başlangıcı Kerem'dir. Samsunspor'un kalecisi Kerem'dir. Haluk Ulusoy dönemi. Cezanın iptal olduğu dönem o zaman. Daha sonra Mahmut Özgener döneminde baktılar bu işin içinden çıkamıdılar.

Kısaca özet geçiyorum, futbol müsabaka talimatı 86: Ancak ve ancak oyuncu Talisca yaptığı hareketi de Vagner Love gösterdi hakem kartı o zaman iptal ediyor. Yani disiplin kurulu bu kartı iptal edebiliyor. Bu pozisyona bununla beraber kararın değişeceğini düşünmüyorum."

AJANSSPOR

Tarih: 19.02.2018 23:21
;