Özdeş: "60'tan sonra ağır kaldık ama onları sindirdik."

Özdeş: "60'tan sonra ağır kaldık ama onları sindirdik."

AJANSSPOR- Kasımpaşa Teknik Direktörü Kemal Özdeş, 2-2 sona eren Beşiktaş maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Özdeş'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şöyle : 

"Rakibimizi belli bölümlerde sindirdik"

Beşiktaş bugün kadro tercihi daha ofansifti. Benim takımım da top rakipteyken sürekli çalışan ve bunu iyi uygulayan bir takım. Bu düzende biz topa sahip olarak onlara sıkıntı yaratabilirdik. Kalemize ilk gelen top gol oldu. Gollerden sonra bir bocalama oluyor. Devre arasına ihtiyaç duyuyoruz. İlk yarıda Tolgay ve Ozzie'yi rahat bıraktık, oynattık. 8 hücumcuyla oynamaya başladılar. Ancak ikinci yarı pas bağlantılarını kesmemiz gerekiyordu. 15 dakika etkili olduk ama pozisyon bulamamaya başladık bu sefer de. 60'tan sonra biraz ağır kaldık ama rakibimizi sindirdik bu bölümde...

"Fırsatlar yaratabilirdik"

Pas bağlantılarını kesmemiz gerekiyordu. 15 dakika başardık ama bu kez etkili olamadık. Biraz daha çabuk oynayabilirdik. Biraz ağır kaldık. 78.dakikada golü bulduk. Ofansif iki oyuncu aldık. Pivot tarzı bir forvet. Son 10-12 dakika baskı yedik. Burada fırsatlar yaratabilirdik. 2-2 bize yetti gibi oldu, buna üzülüyorum. Bugün sahada iyi niyetli futbolcular vardı.

Hakem yorumu...

Veysel’i de dinledim. O pozisyonda net kart verilmeliydi. Hakem ikinci yarı daha derli topluydu. Beşiktaş’a Şampiyonlar Ligi’nde başarılar diliyorum. 1 puan kazanç oldu. 2-2’den sonraki oyunu eleştirebilirim. Şimdi 2 gün dinleneceğiz, daha sonra Akhisar maçı var. Onu mutlaka kazanmak istiyoruz. Pozisyonun getirdiği bir durumdu. Uzaktan şutları antrenmanda denersiniz. Bizim için güzel bir goldü. Sonuçta 1 puan aldık. Umuyorum bunu devam ettiririz. "

Özdeş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, iyi başladıkları oyunda hatalı goller yediklerini belirterek, "Neme ve ligin ilk haftaları olmasına rağmen ikinci yarı verdiğimiz mücadele, ortaya koyduğumuz coşku bize bir puan kazandırdı." dedi.

Pozisyon hatasından yedikleri ilk golün ardından bocalama yaşadıklarını vurgulayan Özdeş, "Beraberliği yakaladık. En güçlü olduğumuz yan organizasyonda pozisyon hatası vererek 2-1 geriye düştük. Kasımpaşa'nın yeri Avrupa kupalarıdır. Bunun için çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Tarih: 19.08.2017 00:20
;