Akçay, tepkilere yanıt verdi!

Akçay, tepkilere yanıt verdi!

AJANSSPOR - Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, 2-0 kaybettikleri Salzburg maçının ardından TRT Spor'a açıklamalar yaptı.

Öne çıkan değerlendirmeler şu şekilde:

"Lig maçlarından daha cesur oynuyoruz"

"Dinamik bir takıma karşı, dinamik bir eylemle karşılık verdik. Takımı kutluyorum. Genel olarak oyunu daha iyi forse ettik. Lig maçlarından daha cesur oynuyoruz. Onların oyununa biraz daha cesaretle karşılık vermeliydik. Kenarları kullanarak atak geliştirme şansını kullanamadık.Taraftarın neden saldırgan olduğunu anlamadım ama korunması gereken bir takım. Sabırlı olmak lazım. İyi gidiyoruz ama farklı algılanabilir. Taraftar her zaman haklıdır. Ligdeki tırmanış ile kendimizi affettirmeliyiz. Biz aslında birinci pasla oyunun yönünü çabuk değiştirebilsek, baskının yönü de azalacaktı. Rakibi tebrik ediyorum. Zor bir maç olacak. Marsilya maçı çok önem kazandı. Marsilya maçını bekleyeceğiz."

Akçay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, ilk 10 dakikada tutuk oynadıklarını bu yüzden de ilk golün geldiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"İlk golle rakibimizin eli rahatladı. Daha sonra kişisel bir hatayla ikinci gol takım direncimizi düşürecek diye beklerken çok fazla düşmedik. Zaman zaman rakibin özellikle koşucu oyuncularıyla yaptığı eylemler, belli alanlarda ve zamanlarda üstünlük sağladı. Ama genel anlamda rakipten çok daha aşağıda bir oyun oynadığımızı düşünmüyorum."

Sezon başından beri çabuk, etkili ve direkt oyuna yönelik oyun oynadıklarını aktaran Akçay, "Bu oyun tarzından taviz vermeden devam edeceğiz. Bu oyun tarzı bireysel hataları çok daha fazla öne çıkaran bir oyun tarzıdır. Ama bunu sürdürmeye çalışacağız. İyiye gidiyoruz. Bence Süper Lig'de tırmanmamız gerekiyor." diye konuştu. 

Taraftarların maçın sonlarına doğru yönetimi istifaya çağıran tezahüratlarıyla ilgili olarak Akçay, "Taraftarın tepkisini anlıyorum. Çünkü taraftar kendi takımının başarılı olmasını ister. Aidiyet duygusu geliştirdiği için onunla gülmek onunla mutlu olmak ister. Kim ona engel oluyorsa ona karşı bir tavır geliştirebilir. Saygı duymak gerekiyor. Dikkate alıyoruz. Taraftar her zaman haklıdır. Bunu her zaman kabul ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Tarih: 19.10.2017 22:26
;