"Beşiktaş yakın zamanda bu kupayı kazanacak"

"Beşiktaş yakın zamanda bu kupayı kazanacak"

Lyon başkanı Jean-Michel Aulas, Beşiktaş maçı sonrasında açıklamalarda bulundu;

Beşiktaş'a teşekkür ederim

Bu bizim için muazzam bir onur. Bunu başarmamız gerekiyordu ve yaptık. Bu akşam kendimize karşı, Beşiktaş’a karşı ve yaşanan olaylara karşı bir mücadele verdik. Üzerimizden inanılmaz bir yük kalktı. UEFA’ya bu karşılaşmayı normal şartlarda oynanmasına gösterdiği alakadan dolayı ve Beşiktaş kulübüne de bize gösterdikleri sıcak alakadan dolayı teşekkür etmek isterim. Geçen hafta yaşananlardan sonra burada olanlar, ilişkiler adına umut vericiydi. İlk maçta şanslı bir galibiyet almıştık. Penaltılarda da şans yanımızdaydı. Beşiktaş çok iyi bir takım. İnanıyorum ki yakın zamanda bu kupayı kazanacak.

 Hücumda baskı kurduk

Bu sefer penaltılar bizi yine hüsrana uğratmadı. Teknik direktörümüz Genesio’ya ayrı bir parantez açmak gerekecek. Mükemmel bir maça imza attık. Onun direktifleri doğrultusunda takımımız inanılmaz bir mücadele sergiledi ve hücum baskısı kurdu. Bu bizi fazlasıyla tatmin etti. Çok zor şartlardan bugünlere geldik ve artık hakkettiklerimizi alıyoruz.

 Ligimiz çok kaliteli

Bu galibiyet bizim sezonumuzu değiştirmeye yetmez ama bize fazlasıyla umut verir. Bizim bu kupada, Monaco’nun da Şampiyonlar Ligi’nde tur atlaması, ligimizin de kalitesini gözler önüne seriyor.

 Yarı finalde herkese bilet yok

Sahamızdaki Beşiktaş maçında gördük ki, anlayış ve saygı göstermek her zaman doğru olmuyor. Yarı final mücadelesinde sadece üyelere bilet satışı yapma kararı aldık.

 Mourinho bizi istiyor

Bir sonraki aşama için her hangi bir takımı özellikle tercih etmiyorum. Bu arada kadın takımımız da Manchester City ile Şampiyonlar Ligi yarı final mücadelesine çıkacak ve onun mutluluğunu da yaşıyorum. Erkek takımına gelirsek, dediğim gibi bir tercihim yok ama Jose Mourinho bizimle karşılaşmak isteyecektir. Bu eşleşmenin finalde olması bana da uyar.

Tarih: 21.04.2017 04:31
;