Allardyce'tan şok karar!

Allardyce'tan şok karar!

AJANSSPOR - 3 aylık İngiltere Milli Takımı macearasının ardından Aralık ayında düşme hattındaki Crystal Palace ile 2.5 yıllık sözleşme imzalayan ve takımı ligde tutmayı başaran teknik direktör Sam Allardyce, ani bir kararla görevini bıraktı.

Kulübün sahibi Steve Parish ile Londra'da bir görüşme yapan 62 yaşındaki teknik adam, görevinden ayrılmak istediğini iletti.

Temsilcisi aracılığıyla bir açıklama yapan Allardyce,  görevinden ayrıldığını ve bir daha takım çalıştırmak istemediğini duyurdu.

Kariyerinde Blackpool, Notts County, Bolton Wanderers, Newcastle United, Blackburn Rovers, West Ham United ve Sunderland takımlarını çalıştıran "Büyük Sam" lakaplı Allardyce, Crystal Palace'tan önce de İngiltere Milli Takımı'nı çalıştırmıştı.

Allardyce, İngiltere Milli Takımı'nın başında sadece bir karşılaşmaya çıktı. Deneyimli teknik adam, bonservisi üçüncü şahıslarda olan futbolcuların transferinin yasal hale getirilmesine yardım etmeyi para karşılığında kabul ettiği toplantının görüntülerinin medyada yer almasının ardından, 67 gün sürdürdüğü görevinden istifa etmişti.

 
Tarih: 23.05.2017 23:11
;