İspanya Futbolunda Zidane aşireti!

İspanya Futbolunda Zidane aşireti!

Real Madrid Teknik Direktörü Zinedine Zidane'ın yeğeni Driss Yanis Zidane St.Etienne'den İspanya 2B Ligi'ndeki Union Adarve'ye transfer oldu. Zidane'ın diğer oğulları Luca, Theo ve Elyaz da Real Madrid'de oynuyor, en büyük oğlu Enzo da Alaves'te forma giyiyor.

İspanya'da gözler bu akşam Zinedine Zidane'ın teknik direktörlüğünü yaptığı Real Madrid'in, oğlu Enzo Zidane'ın forma giydiği Alaves ile oynayacağı maça çevrilmişken, Zinedine Zidane'ın yeğeni Driss Yanis Zidane St.Etienne'den İspanya 2.Ligi'ndeki Union Adarve'ye transfer oldu. 22 yaşındaki Driss Zidane, Madrid ekibi olan Adarve'ye bonservissiz geçti. Union Adarve, 2.Lig'in bir altı olan 2B Ligi'nde Real madrid'in ikinci takımıyla aynı grupta yer alıyor.

Zidane'ın diğer oğulları Luca, Theo ve Elyaz da Real Madrid'de oynuyor. Böylece Driss Zidane, ailenin İspanya futbolundaki beşinci ferdi oldu.

Enzo, 8 yaşından itibaren 14 yıl boyunca Real Madrid alt yapısında oynadı. Bu sezon başında Alaves'e transfer oldu. Luca, Real Madrid A Takımı'nın üçüncü kalecisi konumunda. Theo ise Ümit A, Elyaz da Ümit B takımında... Zidane'ın bu üç oğlu da listelerde annelerinin soyadı olan Fernandez'i kullanıyor. Aile, bu yöntemi Zidane soyadı çocuklar üzerinde baskı oluşturmasın diye benimsemiş.(Ntvspor)

Tarih: 23.09.2017 18:40
;